8 maja 2009, 14:39
Autor: Teresa Świtkiewicz
czytano: 8793 razy

Stwórz cyfrową kopię swoich ulubionych zdjęć z negatywu

Stwórz cyfrową kopię swoich ulubionych zdjęć z negatywu

Obecnie istnieje wiele sposobów na zeskanowanie negatywów. Można zanieść filmy do laboratorium fotograficznego i zlecić wykonanie cyfrowej kopii w wybranej rozdzielczości, która oczywiście idzie w parze z ceną. Drugą możliwością jest zakupienie skanera wyposażonego w przystawkę do skanowania klisz. Z racji tego, że niezwykle ważna jest digitalizacja negatywów i slajdów producenci sprzętu cyfrowego nie zaprzestają produkcji urządzeń skanujących.

Firma Veho Technologies wyprodukowała skaner do filmów na USB. Jest to kompaktowe urządzenie, które umożliwia skanowanie slajdów i negatywów - a tym samym przekształcanie obrazu z błony fotograficznej w postać cyfrową. Pomocne do całej operacji będzie dołączone do urządzenia oprogramowanie Arcsoft Photo Impression, za którego pomocą można nie tylko korygować efekt czerwonych oczu czy kolorystykę, ale również kadrować i retuszować pędzlem. Producent daje możliwość wyboru ustawień jakości zapisu, do wyboru mamy format JPEG i TIFF. Obrazy można zapisywać w rozdzielczości 2592x1680 pikseli.


źródło: www.nerdseven.com


Produkt Veho - USB Film Scanner jest prawdopodobnie jednym z najbardziej zamyślonych, przydatnych gadżetów. Przedmiot, który wraz z dotknięciem przycisku otwiera tysiące wspomnień. Czasem fotografia mówi więcej słów niż sami jesteśmy w stanie powiedzieć...

 Więcej informacji na stronie: www.nerdseven.comwww.swiatobrazu.pl