Stwórz cyfrową kopię swoich ulubionych zdjęć z negatywu

Stwórz cyfrową kopię swoich ulubionych zdjęć z negatywu

Obecnie istnieje wiele sposobów na zeskanowanie negatywów. Można zanieść filmy do laboratorium fotograficznego i zlecić wykonanie cyfrowej kopii w wybranej rozdzielczości, która oczywiście idzie w parze z ceną. Drugą możliwością jest zakupienie skanera wyposażonego w przystawkę do skanowania klisz. Z racji tego, że niezwykle ważna jest digitalizacja negatywów i slajdów producenci sprzętu cyfrowego nie zaprzestają produkcji urządzeń skanujących.


Firma Veho Technologies wyprodukowała skaner do filmów na USB. Jest to kompaktowe urządzenie, które umożliwia skanowanie slajdów i negatywów - a tym samym przekształcanie obrazu z błony fotograficznej w postać cyfrową. Pomocne do całej operacji będzie dołączone do urządzenia oprogramowanie Arcsoft Photo Impression, za którego pomocą można nie tylko korygować efekt czerwonych oczu czy kolorystykę, ale również kadrować i retuszować pędzlem. Producent daje możliwość wyboru ustawień jakości zapisu, do wyboru mamy format JPEG i TIFF. Obrazy można zapisywać w rozdzielczości 2592x1680 pikseli.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem