Codzienne zmagania z rzeczywistością, ukazane w absurdalny i humorystyczny sposób

Codzienne zmagania z rzeczywistością, ukazane w absurdalny i humorystyczny sposób

Pracujący na Brooklynie w Nowym Jorku fotograf Ben Zank tworzy surrealistyczne portrety, które wyglądają jak wyjęte ze snów. Potrafi stworzyć naprawdę niezwykłe sceny, bawiąc się pozami modeli i wybraną scenerią. Dziwne zestawienia, mierzenie się z niedogodnościami, jakie stwarzają wykorzystywane w otwartej przestrzeni rekwizyty i próba ich pokonania to znaki rozpoznawcze jego zdjęć.


Część z fotografii to autoportrety. Niezależnie od tego autor przedstawia swoich bohaterów jako walczących z przeciwnościami, jakie stawia przed nimi materialny świat. Modele znajdują się w takich pozach, jakby wpadli w różnego rodzaju pułapki. Zasadzki te stwarzają jednak powszechnie spotykane, pozornie niegroźne obiekty, takie jak np. liście palmy, zjeżdżalnia, pasy na drodze, drzewa, kartony czy po prostu sama grawitacja. 
 
Bohaterowie zdjęć mają niewidoczne lub odwrócone od aparatu twarze, co sprawia, iż stają się uniwersalni, a widz skupia się nie tyle na nich, co na problemach, z którymi muszą się mierzyć. Te konfrontacje stają się więc bardzo metaforyczne. Jednocześnie na zdjęciach widoczne jest duże poczucie humoru autora. Obrazy są przy tym przesiąknięte absurdem. 
 
Reklama

Ben Zank tworzy surrealistyczne portrety przesiąknięte humorem i absurdem

surrealistyczne portrety


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem