Swetry niewidzialności – fotograf i rękodzielniczka łączą siły w nietypowym projekcie

Swetry niewidzialności – fotograf i rękodzielniczka łączą siły w nietypowym projekcie

Zdjęcia, które tutaj zobaczycie mogą się wydawać banalne. W końcu ile razy już pomysłowi fotografowie próbowali wtopić w tło swoich modeli za pomocą odpowiednio modyfikowanego otoczenia, farb, taśmy klejącej, albo wręcz Photoshopa? Tym razem jednak efekt ten osiągnięto zupełnie inaczej – rzec można, że znacznie bardziej ambitnie. Projekt o nazwie Knitted Camouflage powstał i rozwija się dzięki współpracy fotografa Josepha Forda oraz rękodzielniczki Niny Dodd specjalizującej się w robótkach ręcznych. A we wszystkim główną rolę odgrywają... odpowiednio wykonane swetry i spodnie.


Joseph Ford jest fotografem lubującym się w łączeniu ze sobą na zdjęciach obiektów o podobnych kształtach, ale należących do zupełnie różnych światów – o tym, do czego może to prowadzić, przekonacie się zaglądając na jego stronę internetową. Nina Dodd to z kolei rękodzielniczka specjalizująca się w nietypowych robótkach ręcznych, występująca pod pseudonimem Duke of Woolington, co doskonale oddaje zakres jej umiejętności. Razem współpracują już od czterech lat nad projektem o nazwie Knitted Camouflage (pl. "kamuflaż na drutach"), w ramach którego powstają efektowne zdjęcia modeli i modelek idealnie zlewających się z tłem – a wszystko to za sprawą odpowiednio wykonanych ubrań.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem