Świat kolorów - konkurs fotograficzny Eizo

Świat kolorów - konkurs fotograficzny Eizo

Monitor Eizo ColorEdge CS2420 jest nagrodą w konkursie fotograficznym, organizowanym przez markę Eizo oraz serwis SwiatObrazu.pl. Monitor stworzony został specjalnie z myślą o hobbystach i amatorach, interesujących się grafiką lub fotografią. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji monitorów z rodziny ColorEdge, pozwalając z łatwością kontrolować proces tworzenia i edytowania zdjęć, ilustracji, grafik i innych prac.

Tematem konkursu jest jedna z najmocniejszych stron monitorów Eizo – Świat kolorów.


Każdy chce, żeby wykonywane przez niego zdjęcia zachwycały niezwykłą kolorystyką (oczywiście za wyjątkiem sytuacji, gdy fotografujemy w czerni i bieli bądź tonujemy obraz np. do sepii). Również producenci aparatów cyfrowych starają się, aby ich produkty jak najlepiej oddawały kolorystykę fotografowanych scen.  Nie możemy jednak liczyć na to, że aparat wykona za nas całą pracę.  Na początek ważne jest zrozumienie jednej podstawowej rzeczy: niezależnie od tego  jakich narzędzi użyjemy podczas wykonywania zdjęcia, to widoczne na nim kolory mogą być tylko tak dobre, jak dobre było światło padające na scenę. Wszystkie obserwowane przez nas i rejestrowane przez aparat kolory są efektem odbijania się tego światła od oglądanych obiektów (nie dotyczy to tylko przedmiotów świecących własnym światłem).
 
Często w domu okazuje się, że zdjęcia, które na ekranie LCD aparatu prezentowało się całkiem w porządku, na ekranie monitora wyglądają dziwnie. Bo czy ktokolwiek słyszał o tym, żeby trawa była turkusowa? W dodatku stado pasących się na zboczu fotografowanej góry dzikich zwierząt zlało się w jednorodną burą plamę. Czego zatem fotograf powinien wymagać od swojego monitora? Oczywiście tego, aby ten wyświetlał prawidłowo zdjęcia z aparatu cyfrowego podczas ich oglądania i obróbki. Najważniejszym kryterium jest zawsze  odpowiednio szeroka przestrzeń barwna oraz wierność odwzorowania kolorów.
 
Zapraszamy zatem do udziału w konkursie "Świat kolorów" i nadsyłania fotografii, na których kolory stanowią istotny środek wyrazu. 
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem