Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Świat w obiektywach SIGMA

Świat w obiektywach SIGMA

Targom FILM VIDEO FOTO towarzyszyć będzie wystawa ŚWIAT W OBIEKTYWACH SIGMA, zorganizowana przez firmę K-Consult. Firma zaprasza na wystawę prac dwóch fotografów z teamu SIGMA PRO - Jacka Kudłatego i Mateusza Moskalika, na co dzień wspieranych przez markę Sigma. Wystawa będzie prezentowana przez cały czas trwania targów w rękawie łączącym hale nr 2 i 3.


p>JACEK KUDŁATY (www.prorock.com.pl) urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Podróżnik i fotograf ekipy SIGMA PRO, należący jednocześnie do ścisłej czołówki polskich wspinaczy skalnych. Ma na swoim koncie organizację licznych egzotycznych ekspedycji, których celem było wytyczenie nowych, ekstremalnie trudnych dróg wspinaczkowych w wielu nieznanych zakątkach naszego globu od Laosu po Meksyk i od Alaski po Madagaskar. Jego życie i wyprawy są spełnieniem wszystkich trzech pasji: wspinaczki, podróży i fotografii. Zdjęcia Jacka publikuje zarówno branżowa prasa fotograficzna jak i magazyny o tematyce podróżniczej, górskiej i innej, w kraju i za granicą. Jest też autorem wielu wystaw, prezentacji multimedialnych i zdjęć do katalogów branży fotograficznej i outdoorowej.
Jacek od lat realizuje swoje plany eksploracyjne i ambitne cele sportowe dzięki współpracy z firmą Alpinus (www.alpinus.pl ) będąc członkiem elitarnej czteroosobowej grupy wspinaczy pod nazwą ALPINUS EXPEDITION TEAM (http://www.alpinus.pl/strona.php?p=24 ).
Ostatni wyczyn ekipy ALPINUS EXPEDITION TEAM to listopadowa wyprawa do Chin. W prowincji Guanxi w okolicach miasteczka Yangshuo na kilkusetmetrowych wapiennych mogotach, sterczących wprost z pól ryżowych wyprawie udało się wytyczyć niezwykle spektakularną drogę o nazwie "Full Moon", którą Jacek po przejściu wycenił na 8B+. Tym samym jeszcze raz podniósł poprzeczkę (zawieszoną zresztą przez siebie w roku 2004 w RPA, na nowej drodze o nazwie "Mama Africa" 8B ) i prowadził najtrudniejszą drogę sportową, jaką kiedykolwiek wytyczyli polscy wspinacze poza granicami kraju.

MATEUSZ MOSKALIK (ur.1978) – z wykształcenia fizyk, z zamiłowania fotograf i polarnik, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, doktorant w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki PAN, członek ekipy SIGMA PRO. Jeszcze jako student został uczestnikiem XXVI Wyprawy Polarnej PAN na Spitsbergen. Spędził wtedy ponad rok w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie. Od tamtej pory niemal każdy sezon wiosenno-letni spędza na Spitsbergenie, łącząc działalność naukową z realizowaniem swoich pasji – fotografii przyrodniczej i penetracji jaskiń lodowcowych.
Głównym i ulubionym tematem jego zdjęć pozostaje niezmiennie przyroda obszarów subarktycznych. Specjalizuje się w dokumentowaniu zachowań zwierząt w ich środowisku naturalnym. Równie chętnie fotografuje krajobrazy, zarówno te majestetyczne i niedostępne, jak i te, na których piętno swojej działalności odcisnął człowiek.
Współorganizator Festiwalu Polarnego, autor licznych prezentacji, wystaw fotograficznych,  nagradzany na konkursach fotograficznych. Swoje fotografie publikuje także w czasopismach o tematyce popularno-naukowej, przyrodniczej, turystycznej i fotograficznej. Do tej pory współpracował z magazynami: Wiedza i Życie, Ptaki Polski, Woliera, N.P.M., Góry, Globtroter, Extremium, Foto-Kurier oraz z serwisem internetowym Geozeta.pl i wyprawy.onet.pl. Stale współpracuje z kilkoma producentami sprzętu i wyposażenia fotograficznego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem