4 proste pomysły na ciekawe świąteczne portrety

4 proste pomysły na ciekawe świąteczne portrety

Tajreen Hedayet dzieli się 4 prostymi pomysłami, jak zwiększyć atrakcyjność świątecznych portretów - Wykorzystuje do tego najprostsze rekwizyty, które w okresie bożonarodzeniowym chyba każdy ma pod ręką.


Swoje porady Tajreen Hedayet zgromadziła w krótkim filmu udostępnionym na swoim kanale na YouTube. Chociaż widać na nim, że wykorzystuje podczas przeprowadzonej przez siebie bożonarodzeniowej sesji oświetlenie i tło studyjne, to jej porady dotyczące dodatków do portretów świątecznych można wykorzystać także podczas pracy ze światłem zastanym (choć w takim przypadku część z nich może stać się nieco trudniejsza do zrealizowania).

4 pomysły na świąteczne portrety

Tajreen Hedayet przedstawiła 4 następujące pomysły, jak upiększyć portrety świąteczne i sprawić, że będą prezentować się dużo ciekawiej:
 
  1. Stwórz sztuczny śnieg - za pomocą wyciętych z papieru okręgów fotografka stworzyła na planie zdjęciowym sztuczny śnieg. Musiała jednak rozsypać go kilkukrotnie podczas paru ekspozycji, tak aby wykorzystać je do połączenia w całość z docelowym portretem. Dzięki temu powstał znaczny opad śniegu (niestety to chyba jedyny sposób w tym roku na białe święta).
  2. Wykorzystaj "anielskie włosy" - ozdoba zwana "anielskimi włosami" użyta podczas sesji rozświetli fotografie i dodatkowo pozwoli bardziej skrępowanym modelom poczuć się luźniej, gdy będą np. owijać się ozdobami niczym szalem.
  3. Użyj klimatu świątecznych wstążek - bożonarodzeniowe wstążki mogą posłużyć za element dekoracyjny, który odpowiednio rozwieszony w kadrze, skupi uwagę na modelu lub modelce. Dodatkowo takie dodatki podkreślą charakter sesji.
  4. Postaw na moc prezentów - bardzo ciekawym motywem, który wprowadzi więcej energii do świątecznych portretów, jest użycie zapakowanych prezentów. Nie muszą to być prawdziwe podarunki - wystarczy zapakować puste kartony. Tajreen Hedayet w filmie pokazała, jak za pomocą oprogramowania graficznego "pomnożyć" prezenty i zbudować ciekawą scenkę, w której model lub modelka mają kłopoty z utrzymaniem wszystkich paczek. 

świąteczne portrety


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem