Szczyt nierozwagi - trzech fotografów podeszło kilka metrów od niedźwiedzicy z młodymi, aby zrobić jej zdjęcia

Szczyt nierozwagi - trzech fotografów podeszło kilka metrów od niedźwiedzicy z młodymi, aby zrobić jej zdjęcia

Ilu z Was na widok prawie ćwierćtonowego niedźwiedzia brunatnego, który na dodatek jest samicą i ma pod swoją opieką trójkę potomstwa, zdecydowałoby się zbliżyć do niego na odległość nieprzekraczającą 5 metrów? Taką właśnie sytuację, w którą zamieszanych było trzech uczestników kilkudniowej fotowyprawy na Alaskę, uwiecznił na zdjęciach fotograf Rick Beldegreen. Szczęśliwie dla poszukiwaczy mocnych wrażeń i efektownych kadrów zwierzę nie uznało ludzi za zagrożenia dla młodych i skupiło się na łowieniu ryb.


Niedźwiedzie kodiackie, zwane też kodiackimi grizzly to największe z niedźwiedzi brunatnych, zamieszkujące archipelag od którego biorą swoją nazwę, położony u południowo-zachodnich wybrzeży Alaski. Samce tego gatunku ważą ponad pół tony (często dochodzą nawet do 700 kg), a stojąc na tylnych łapach potrafią mierzyć ponad 3 metry wysokości. Jest to obok niedźwiedzia polarnego największy żyjący drapieżnik lądowy. Za sprawą tych gabarytów oraz pięknej rudej sierści jest to naprawdę wspaniały obiekt fotograficzny, ale raczej niewielu ludzi byłoby skłonnych do spotkania z nim twarzą w twarz. Jednak, jak powszechnie wiadomo, wielu fotografów i turystów łączy jedna cecha: absolutny brak instynktu samozachowawczego.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem