Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20


Szkolenie internetowe HDRI w praktyce

Szkolenie internetowe HDRI w praktyce

HDRI w praktyce to szkolenie internetowe złożone z ponad 25 kilkuminutowych filmów o tematyce od zagadnień dla początkujących, poprzez zaawansowane techniki, do poszczególnych rodzajów fotografii: portrety, fotografia czarno-biała oraz fotografia uliczna.

Szkolenie internetowe w przystępny sposób pokazuje jak uzyskać zdjęcia o wyjątkowo szerokiej palecie tonów, oddając w jednym kadrze zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary w sposób, którego nie byłoby w stanie ukazać żadne zdjęcie – ani wykonane z wykorzystaniem aparatów cyfrowych, ani analogowych.

Dowiesz się nie tylko, na czym polega sam proces łączenia zdjęć źródłowych w programie komputerowym, ale nauczysz się także odpowiedniego ich wykonywania z uwzględnieniem specyfiki fotografowanej sceny.Program
 
 

Zachwycające fotografie w technice HDRI - dla początkujących

1. Podstawowe informacje dotyczące techniki HDRI.
 
2. Wykonywanie zdjęć składowych.
 
3. Łączenie zdjęć o różnej ekspozycji w programie Adobe Photoshop Elements 9.
 
4. Łączenie zdjęć w obraz HDR za pomocą programu Adobe Lightroom oraz wtyczki Enfuse.
 
5. Łączenie zdjęć w obraz HDR za pomocą programu Adobe Photoshop CS5.
 
6. Możliwość połączenia funkcji programów Adobe Lightroom oraz Adobe Photoshop CS5 w celu bardziej efektywnego tworzenia obrazów o poszerzonym zakresie tonalnym.
 
7. Uwagi końcowe. Omówienie najczęściej popełnianych błędów i sposobów ich uniknięcia.
 
 

Zachwycające zdjęcia w technice HDRI dla zaawansowanych

1.    Bracketing jako sposób na wykonywanie zdjęć w technice HDRI powoli przemieszczających się obiektów. Sposoby ustalania właściwej ekspozycji w zależności od możliwości oferowanych przez aparat.
 
2.    Zdjęcia w technice HDRI wykonywane z pojedynczego, wielokrotnie wywoływanego pliku RAW jako sposób na fotografowanie szybko zmieniających się scen oraz reporterską fotografię HDRI.
 
3.    Zaawansowane techniki mapowania tonalnego jako sposób na uzyskanie z jednego kompletu zdjęć składowych kilku fotografii o zupełnie odmiennym charakterze.
 
4.    Kreatywne wykorzystanie zmiennej ostrości w technice HDRI.
 
5.    Łączenie warstw jako alternatywa dla mapowania tonalnego. Łączenie zdjęć w obrazy o poszerzonym zakresie tonalnym za pomocą programów nie dysponujących narzędziami do generowania obrazów HDR
 
6.    Zdjęcia panoramiczne w technice HDRI. Zasady wykonywania i łączenia ze sobą fotografii składowych w obrazy panoramiczne o poszerzonym zakresie tonalnym.
 
7.    Uwagi końcowe.
 
 

Ludzie i technika HDRI

1. Wprowadzenie. Specyfika fotografii portretowej z punktu widzenia wymagań stawianych przez techniki HDRI oraz oferowanych przez nie możliwości.
 
2. Wykonywanie zdjęć źródłowych. Dobór odpowiedniej techniki fotografowania w zależności od specyfiki sceny.
 
3. Tradycyjna fotografia portretowa – techniki HDRI w sytuacji pełnej kontroli nad otoczeniem i modelem.
 
4. Portret codzienny i spontaniczny – wykorzystywanie technik HDRI do poprawy wyglądu kadru fotografii portretowych z zachowaniem ich naturalności.
 
5. Reportaż uliczny – wykorzystanie technik HDRI do ukazania maksymalnego zakresu tonalnego sceny oraz podkreślenia jej charakteru.
 
6. Zastosowanie technik HDRI w fotografii koncertowej.
 
7. Uwagi końcowe.
 
 

Fotografia czarno-biała w technice HDRI

 
1. Wprowadzenie. Specyfika fotografii czarno-białej w ujęciu możliwości oferowanych przez techniki HDRI. Przedstawienie korzyści, z jakimi wiąże się zarówno zastosowanie technik HDRI w fotografii czarno-białej i tonowanej, jak i tych, z którymi wiąże się konwersja zdjęć wykonanych przy wykorzystaniu tych technik do czerni i bieli.
 
2. Wykonywanie zdjęć źródłowych. Wskazówki na temat rzeczy, na które fotografujący powinni zwracać szczególną uwagę. Zaakcentowanie mniejszych ograniczeń, z jakimi spotyka się fotograf przygotowujący materiał zdjęciowy z myślą o późniejszej konwersji do postaci czarno-białej.
 
3. Prosta zamiana zdjęć do wersji czarno-białej z poziomu modułu Merge to HDR Pro.
 
4. Konwersja fotografii do czerni i bieli z wykorzystaniem narzędzia Black & White.
 
5. Narzędzie Channel Mixer jako alternatywa dla Black & White oraz korzyści płynące z technik tonowania na przykładzie sepii.
 
6. Selektywna obróbka fragmentów obrazu jako pomoc w szczególnie trudnych przypadkach. Konwersja do czerni i bieli zdjęć o kłopotliwej kolorystyce.
 
7. Uwagi końcowe.
 
 
 

Fotografia uliczna i pejzaże miejskie w technice HDRI - film szkoleniowy

1. Wprowadzenie. Specyfika fotografii ulicznej oraz warunki oświetleniowe sprawiające, że techniki HDRI w odniesieniu do tego rodzaju zdjęć są szczególnie użyteczne.
 
2. Wykonywanie zdjęć źródłowych. Zabiegi ułatwiające przygotowywanie i selekcję materiału źródłowego na potrzeby fotografii ulicznych zarówno w technikach jedno-, jak i wieloekspozycyjnych.
 
3. Uzyskiwanie efektu pełnego dramatyzmu, burzowego nieba jako tła w fotografiach architektury.
 
4. Wykorzystanie wieloekspozycyjnych technik HDRI a możliwość wykonywania zdjęć źródłowych z ręki.
 
5. Nocna fotografia miejska o poszerzonej rozpiętości tonalnej. Jedno- i wieloekspozycyjne techniki oraz ich użyteczność podczas fotografowania po zmroku.
 
6. Uwagi końcowe.
 

Cena

147 zł (w tym podatek VAT)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autoraKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Miasteczko nocą Pejzaż bliski Karkonosze untitled-1562-1 papu start Wodospad na drodze