Sztuczna inteligencja przygotowała bibliotekę 100 000 portretów nieistniejących ludzi

Sztuczna inteligencja przygotowała bibliotekę 100 000 portretów nieistniejących ludzi

Firma o nazwie Icons8 udostępniła ogromną bibliotekę portretów… nieistniejących osób. Dostępne w zbiorze 100 000 zdjęć twarzy powstało z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, które opracowały je na podstawie tysięcy przeanalizowanych obrazów. Portrety dostępne są za darmo.


Sztuczna inteligencja stworzyła bibliotekę 100 000 portretów nieistniejących ludzi

Chociaż część portretów stworzonych przez sztuczną inteligencję posiada demaskujące je artefakty, to jednak wiele nie sposób odróżnić od prawdziwych fotografii. To imponujące, w szczególności że tak naprawdę technologie te są dopiero na etapie powstawania. Przeglądanie tej galerii jest trochę niepokojące, ale nie ma wątpliwości, iż tak prezentuje się przyszłość fotografii reklamowej czy stockowej (i nie tylko). Sytuacja ta budzi wiele bardzo ciekawych implikacji, jak chociażby kwestie wykorzystania wizerunku. Nie ma obaw o niewłaściwe użycie czyjegoś oblicza, gdyż nieistniejąca osoba nie może nikogo pozwać (co oczywiście nie eliminuje kwestii praw do wygenerowanych obrazów).

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem