15 maja 2024, 13:55
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 367 razy

Sztuczna inteligencja Adobe dostępna w smartfonach

Sztuczna inteligencja Adobe dostępna w smartfonach

Adobe udostępniło wersję beta swojej nowej aplikacji mobilnej zatytułowanej Express - Będzie dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android i iOS. Dzięki niej będzie możliwe skorzystanie z technologii generatywnej sztucznej inteligencji Adobe Firefly. Umożliwia ona tworzenie obrazów na podstawie komunikatów tekstowych.

Adobe Firefly dostępne teraz w Adobe Express

Funkcja Adobe Firefly została uruchomiona prawie rok temu i przez ten czas była rozwijana i udoskonalona przez twórców. Ten model sztucznej inteligencji został zintegrowany z oprogramowaniem Adobe, takim jak np. Photoshop, Premiere czy komputerową wersją Express. Dzięki wprowadzeniu nowej wersji beta aplikacji Adobe Express dostępnej na smartfony niektóre z funkcji wykorzystujących rozwiązania sztucznej inteligencji stały się dostępne także w kieszeni. 
 
Według doniesień Adobe pojawienie się rozwiązań sztucznej inteligencji w funkcji Adobe Express zdecydowanie zwiększyło ilość obrazów tworzonych przez użytkowników. Aplikacja mobilna Adobe Express skupia się głównie na Firefly. Oprogramowanie pozwala na tworzenie filmów, projektów, zdjęć i obrazów. Podstawowy zakres funkcjonalności i przeznaczenie Express pozostaje takie samo. Aplikacja umożliwia szybkie i łatwe tworzenie świetnie wyglądających grafik oraz zdjęć - i to nawet początkującym użytkownikom. 
 
 
Według zapewnień Adobe funkcja Express świetnie sprawdzi się przy tworzeniu prezentacji przez uczniów czy prostych treści marketingowych dla małych firm, stając się przy tym bardziej wydajnym oprogramowaniem niż to, co oferuje TikTok czy Instagram. Adobe Firefly w Express ma pomagać w tworzeniu zupełnie nowych treści w urządzeniach mobilnych, przykładowo pozwalając na błyskawiczne komunikowanie się z klientami za pomocą treści wizualnych. 
 
Poza wprowadzeniem modelu Firefly, kolejna odsłona aplikacji Express posiada także inne, nowe funkcje. Należą do nich nowe szablony, szybkie akcje, umożliwiające np. usunięcie tła i zmianę rozmiaru obrazu, a także planowanie treści czy narzędzie ułatwiające współpracę z innymi członkami zespołu, działające w czasie rzeczywistym.  
 
Nowa aplikacja mobilna Adobe Express jest dostępna publicznie w wersji beta. Mogą ją zainstalować posiadacze urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android lub iOS. W okresie beta funkcje premium będą dostępne dla wszystkich użytkowników bezpłatnie. Oprogramowanie można pobrać bezpośrednio w sklepie Google Play. Użytkownicy sprzętu Apple muszą jednak zarejestrować się na stronie Adobe, co wynika z ograniczeń Apple App Store. 


www.swiatobrazu.pl