Kolejny pokaz umiejętności sztucznej inteligencji - zobacz misję księżycową w jakości 4K

Kolejny pokaz umiejętności sztucznej inteligencji - zobacz misję księżycową w jakości 4K

Denis Szirajew nie zwalnia tempa i po podróżach w czasie, w które zabierał nas za sprawą swoich nowych wersji starych filmów skalowanych za pośrednictwem sztucznej inteligencji, tym razem proponuje wycieczkę daleko ponad nasze głowy. Jego najnowsze wideo to popularny film z misji księżycowej Apollo 16 ukazujący astronautę przemierzającego powierzchnię Księżyca w pojeździe Lunar Roving Vehicle (LRV) w dniu 21 kwietnia 1972 roku.


Podczas realizacji Denis Szirajew wykorzystał ustabilizowaną wersję materiału, który NASA opublikowała w lipcu 2019 roku. Następnie potraktował go tym samym oprogramowaniem wykorzystującym sztuczną inteligencję co w przypadku poprzednich realizacji - interpolacja klatek odbyła się dzięki DAIN od Google a skalowania dokonano za pomocą Topaz Labs Gigapixel AI. Dzięki temu udało się przekonwertować film do jakości 4K z prędkością 60 kl./s.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem