Google Night Sight i sztuczna inteligencja wnoszą mobilną astrofotografię na nowy poziom

Google Night Sight i sztuczna inteligencja wnoszą mobilną astrofotografię na nowy poziom

Wykonywanie astrofotografii było dotychczas domeną aparatów z dużymi matrycami, takimi jak pełnoklatkowe lustrzanki, czy w ostatnich latach bezlusterkowców z takimi czujnikami. Ich możliwość gromadzenia ogromnej liczby informacji na temat światła jest niezwykle cenna, ale zastanawiające jest czy da się wykonywać takie zdjęcia bardziej kompaktowym sprzętem. Google postanowiło przyjrzeć się astrofotografii wykonywanej za pośrednictwem smartfonów, w szczególności z wykorzystaniem ich technologii Night Sight, która wykorzystuje sztuczną inteligencję.


Night Sight to funkcja, która została wprowadzona wraz ze smartfonem Google Pixel 3. Pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne nawet podczas trzymania urządzenia w ręce. W przeciwieństwie do tradycyjnego nocnego rejestrowania obrazów za pośrednictwem urządzeń mobilnych, Night Sight pozwala na przechwytywanie zdjeć przy bardzo małej ilości światła, które dla tradycyjnych trybów dostępnych w smartfonach dałyby ziarniste, pełne szumów, niskiej jakości fotografie.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem