Sztuczna inteligencje pozwoliła przenieść kultowy film braci Lumier do jakości 4K

Sztuczna inteligencje pozwoliła przenieść kultowy film braci Lumier do jakości 4K

Denis Shiryaev wykorzystał publicznie dostępną technologię opartą na sztucznej inteligencji, aby przekształcić archiwalny film z 1896 roku i przeskalować go do jakości 4K z 60 klatek/s - Rezultaty, choć nie są doskonałe, to i tak zadziwiają.


Sztuczna inteligencja ożywia stary film w jakości 4K

Do wykonania zaplanowanej przez siebie operacji Shiryaev wybrał kultowy film L'Arrivée d'un train en gare de La Ciota braci Lumier. To 50-sekundowy krótkometrażowy, niemy dokument, który ukazuje wjazd lokomotywy parowej na stację. Obraz ten został po raz pierwszy pokazany publiczności w 1896 roku. Wokół niego krążą legendy mówiące, iż oglądającej go publiczności wydał się na tyle realistyczny, iż zaczęli uciekać z miejsc - wydawało im się, że lokomotywa ich rozjedzie. Wspomniana wyżej historia jest prawdopodobnie tylko mitem (nawet nazywa się ją często "mitem założycielskim kina") i wciąż toczą się dyskusje wokół tego, czy rzeczywiście takie zdarzenie mogło mieć miejsce. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem