Sztuczna perspektywa nie musi być kiczowata

Sztuczna perspektywa nie musi być kiczowata

Stosowaliście kiedyś w praktyce technikę sztucznej perspektywy dla osiągnięcia zabawnego efektu na zdjęciach? Zapewne tak, nawet jeśli nie wiecie, co to takiego. Obrazy przedstawiające ludzi podtrzymujących Krzywą Wieżę w Pizie, łapiących słońce czy chowających się pod wielkimi liśćmi, cieszą się w Internecie sporą popularnością. Niestety często poza humorem nie ma w nich nic zasługującego na uwagę. A przecież wcale nie musi tak być! W naszym artykule znajdziecie kilka porad, dzięki którym Wasze zdjęcia będą nie tylko zabawne, ale też po prostu udane.


Strona 1


Fotoamatorzy próbujący wykonywać zdjęcia z wykorzystaniem zjawiska sztucznej perspektywy popełniają często wiele karygodnych błędów – działają w pośpiechu, bez przygotowania, często pod wpływem chwili. A ponieważ ich zdjęcia już na pierwszy rzut oka zwracają uwagę i śmieszą, to wychodzą z założenia, że to wystarczy. Niestety tak nie jest. Fotografii tego typu w Internecie jest mnóstwo i choć szybko zdobywają popularność, to w rzeczywistości jeszcze szybciej ją tracą. Nie wystarczy bowiem, że osoba na zdjęciu występuje w niezwykłej pozie i sytuacji, że wydaje się olbrzymem lub wręcz przeciwnie – karzełkiem. Na każdą fotografię składa się wiele elementów i wszystkie są ważne, niezależnie od tego z jakiej techniki korzystał twórca zdjęcia. W innym wypadku efekt może okazać się bardzo... tandetny.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem