7 sierpnia 2012, 10:34
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 8533 razy

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 w polskich sklepach

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 w polskich sklepach

Tablet Galaxy Note z ekranem o przekątnej 10.1 cali to nowy produkt firmy Samsung, wyposażony w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.4 GHz, dwa gigabajty pamięci RAM oraz funkcjonalność, która ma być zbliżona do tej znanej z "analogowego" pióra i papieru.

Samsung Galaxy Note 10.1 ma służyć jako podręczne narzędzie do sporządzania notatek, szybkich szkiców,  zapisywania ważnych, ulotnych pomysłów. Wystarczy wyjąć tablet z torby, wziąć rysik S Pen do dłoni i wykonać notatkę na 10-calowym ekranie urządzenia. Note 10.1 oferuje wiele funkcji i możliwości, takich jak praca wielozadaniowa z wykorzystaniem współdzielenia pulpitu, możliwość wykorzystania zaawansowanego rysika - o którym już wspominaliśmy - czy opcję skorzystania z dużej ilości programów edukacyjnych za pośrednictwem platformy Learning Hub.

Jak deklaruje Samsung, dzięki funkcji współdzielenia ekranu użytkownicy Galaxy Note 10.1 mogą uruchamiać dwie różne aplikacje obok siebie, jednocześnie przeglądać strony internetowe i oglądać film czy grać w Angry Birds. Można, przykładowo, czytać dany artykuł i spisywać notatki na drugiej połowie ekranu przy pomocy rysika S Pen.

Samsung Galaxy Note 10.1
Samsung Galaxy Note 10.1 - tablet będzie dostępny na całym świecie już od sierpnia 2012 roku. W tym samym czasie pojawi się również w polskich sklepach, w cenie 2999 złotych.


Ten dokładny, 6.5-milimetrowy rysik - cytując fragment informacji prasowej - "optymalizuje tablet pod kątem tworzenia spersonalizowanej treści". Funkcję urządzenia zaprojektowano specjalnie z myślą o pisaniu na tym konkretnym ekranie. Gdy nieużywany, S Pen jest umieszczany bezpośrednio w urządzeniu. Po wyjęciu automatycznie uruchamia specjalnie zoptymalizowane aplikacje: S Note, S Planner, Crayon Physics, Adobe Photoshop Touch czy Polaris Office. Użytkownik sam może okreslić, które programy mają automatycznie uruchamiać się po wyjęciu Pena.

Nowy Galaxy Note bazuje na czterordzeniowym procesorze o taktowaniu 1.4 GHz, dwóch gigabajtach pamięci RAM, mamy tu również pięciomegapikselowy aparat na tylnym panelu oraz przednią kamerę o rozdzielczości 1.9 megapikseli. Sprzęt oferowany jest w opcji z modułem Wi-Fi i modemem 3G HSPA+. Sugerowana cena detaliczna? 2999 złotych.

[kn_advert]

Źródło: Samsungwww.swiatobrazu.pl