21 lipca 2020, 09:41
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2813 razy

Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD - uniwersalny zoom, który nie boi się żadnego wyzwania

Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD - uniwersalny zoom, który nie boi się żadnego wyzwania

Uniwersalne zoomy to typ obiektywów, który ma poradzić sobie z każdym wyzwaniem fotograficznym. Taki cel przyświecał inżynierom pracującym nad obiektywem Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD, który powstał z myślą o aparatach z serii Sony E. Wszechstronność tego modelu dowodzi jednak nie tylko zakres ogniskowych, ale także różne rozwiązania technologiczne, które odpowiadają za wysoką jakość obrazu, ergonomiczną konstrukcję i swobodę użytkowania.

Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD - sfotografuj każdy motyw

Ultra szeroki zakres ogniskowych rzędu 28-200 mm pozwala na fotografowanie zarówno rozległych krajobrazów, jak i dzikiej przyrody. Dzięki niemu skupisz się na wszystkich motywach, przechodząc swobodnie od ogółu do szczegółu danej sceny. Ultra zoom przydaje się zatem podczas pracy nad nieprzewidywalnymi projektami, w których może zajść konieczność użycia każdej z dostępnych ogniskowych. Przykładami takich realizacji są sesja ślubna, fotografia podróżnicza czy fotoreportaż. 
 
Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD
Tamron 28-200 mm f/2.8-5.6 Di III RXD
 
Ultra zoom przyda się także tym użytkownikom, którzy wciąż poszukują swojej fotograficznej niszy i zamierzają próbować swoich sił w każdym gatunku fotografii. Nie przez przypadek takie obiektywy jak Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD nazywane są też spacer zoomami. Pozwalają one zabrać ze sobą tylko jeden instrument optyczny i maksymalnie ograniczyć liczbę sprzętu w plecaku, jednocześnie pozostawiając sobie do dyspozycji szeroki zakres ogniskowych.
 
Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD
Źródło: Tamron
 
W przypadku modelu Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD takie fotograficzne eksperymentowanie jest o tyle łatwe, że poza szerokim zakresem ogniskowych obiektyw ten daje także możliwość wykonywania świetnych zdjęć zbliżeniowych. Wszystko za sprawą możliwości fotografowania z minimalnej odległości 0,19 m i 0,80 dla odpowiednio ogniskowych 28 mm i 200 mm. Przekłada się to na maksymalną skalę odwzorowania 1:3,1.
 
Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD
 
Źródło: Tamron

Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD - zaawansowany obiektyw All-in-one

Wszechstronność obiektywu Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD udało się połączyć z wysoką jakością obrazu. Odpowiada za to zaawansowana konstrukcja optyczna, która obejmuje soczewki LD (Low Dispersion) i XLD (eXtra Low Dispersion). Ich zastosowanie pozwoliło na zdecydowane ograniczenie aberracji chromatycznej i umożliwiło na zachowanie wysokiej rozdzielczości na całej powierzchni kadru. 
 
Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD typu All-in-one potrafi zastąpić cały zestaw obiektywów. Fotografowie, którzy potrzebują oszczędzić w bagażu każdy gram będą szczególnie zachwyceni, gdyż model ten waży zaledwie 575 g. W połączeniu z tak szerokim zakresem ogniskowych jest to spektakularny wynik. Co więcej w parze z tym idzie także kompaktowa konstrukcja - Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD ma tylko 117 mm długości. Będzie więc znakomitym towarzyszem w trakcie podróży, zapewniając komfort nawet wtedy, gdy jest schowany w plecaku lub torbie.
 
Podróżnicy (a w zasadzie wszyscy fotografowie) docenią uszczelnienia, którymi może pochwalić się ten obiektyw. Dzięki nim jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, pył i kurz. Pozwala to na swobodne fotografowanie w trudnym środowisku, takim jak np. Plaża czy zimowe krajobrazy. Przednia soczewka została pokryta warstwą fluorową, która ma właściwości hydro i oleofobowe. To sprawia, że nie gromadzi się na niej wilgoć i jest bardziej odporna na powstawanie tłustych plam. Przekłada się to na lepszą jakość obrazów. Dzięki temu jest także dużo łatwiej utrzymać obiektyw w czystości. 

Obiektywy Tamron do Sony E

Obiektywy Tamron z mocowaniem Sony E cechują się średnicą filtra wynoszącą 67 mm. Dzięki temu możliwe jest stosowanie tych samych akcesoriów, niezależnie od tego, który model akurat podłączysz do aparatu. Takie rozwiązanie wyklucza konieczność kupowania osobnych filtrów do każdego obiektywu i dodatkowo pozwala na zmniejszenie bagażu zabieranego na sesje. Nie musisz też martwić się o to, czy nie zapomnisz umieścić w plecaku lub torbie wybrany zestaw filtrów optycznych i uchwytów dedykowany do poszczególnych obiektywów - po prostu zabierz jeden a z pewnością będzie pasować do obiektywu Tamron. 
 
Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD
 
Źródło: Tamron
 
 
 
 


www.swiatobrazu.pl