Tancerki jako kwiaty na zdjęciach rosyjskiej fotografki

Tancerki jako kwiaty na zdjęciach rosyjskiej fotografki

Rosyjska fotografka Julia Artemyeva w dzieciństwie i młodości była związana z baletem, który do dziś jest ważną częścią jej życia - Łącząc miłość do tańca i sztuki fotografii stworzyła wyjątkowy cykl zdjęć, zestawiając ze sobą baletnice i kwiaty. Doskonałe ujęcia nie pozostawiają złudzeń, że prawdziwe są słowa Jana Brzechwy „Kobieta jest jako kwiat”.


Czarno-białe fotografie zderzają baletnice z kwiatami, które wydają się naśladować ich ruchy. To wspaniały pokaz tego, jak sztuka i natura są bardziej powiązane, niż nam się wydaje. Artemyeva najpierw sfotografowała każdą baletnice podczas tańca. Potem przyszło prawdziwe wyzwanie - znalezienie kwiatu pasującego do pozy.
 
Podczas gdy pierwszym wyraźnym porównaniem tancerzy i kwiatów jest pełna wdzięku poza, na tych obrazach można znaleźć inne symbole. Zarówno kwiaty, jak i tancerze baletowi są dość delikatni, w tym sensie, że profesjonalni tancerze kończą kariery gdy są jeszcze młodzi, podobnie kwiaty szybko tracą swoje płatki.
 
Tworząc cykl zdjęć Julia Artemyeva ma nadzieję, że ludzie nauczą się doceniać piękno, które ich otacza, i zachęca ich do głębszego spojrzenia na otaczający na świat.
 
"Dzięki temu projektowi przeżyłam tę część mojego życia na nowo. Ten projekt fotograficzny jest dla mnie terapią, a inspiracja pochodziła ze wspomnień z przeszłości."
 

Tancerki jako kwiaty

kwiaty tancerki


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem