TCL Xclusive X1 - flagowa seria telewizorów

TCL Xclusive X1 -  flagowa seria telewizorów

TCL, producent elektroniki użytkowej w Chinach oraz jeden z największych na świecie producentów telewizorów, przedstawił swój flagowy telewizor - 65-calowy QUHD Curved 4K Serii Xclusive X1. Seria Xclusive X1 to nowość firmy TCL, nadająca nowy trend w sektorze telewizorów LCD, o rozdzielczości Ultra-HD, wysokiej jasności, żywych kolorach, głębokim kontraście oraz dobrej wydajności energetycznej. Ten flagowy produkt będzie dostępny w Europie w ostatnim kwartale 2016 roku.


Seria telewizorów premium TCL Xclusive X1 wyposażona jest w szereg najnowszych technologii. Przede wszystkim posiada przyjazną dla środowiska technologię Quantum Dot, niewykorzystującą kadmu. Ta zaawansowana technologia sprawia, że High Dynamic Range (HDR) jest jeszcze bardziej dynamiczny, a przez to gwarantuje reprodukcję czystych kolorów, o rzeczywistej jasności, poprzez użycie nowatorskich technologii nanokryształków. Ponadto fale kolorów podstawowych dostarczone przez technologię Quantum Dot są bardzo wąskie (około 40 nm), co daje kinowe odwzorowani 93% przestrzeni barw DCI-P3.
 
Seria ta wykorzystuje pełną tablicę Local Dimming (288 wejść), aby dostarczyć 1500 nitów w szczytowej jasności w HDR, 600 nitów jasności dla standardowego telewizora oraz niesamowitą dynamikę.
 
Obsługuje on konwersję sygnału HDR podwyższającą częstotliwość (skalowanie SDR-to-HDR), która przekształca dowolny sygnał SDR w sygnał o jakości bliskiej HDR. Ponadto jest on wyposażony w system audio wysokiej klasy, opracowany przez JBL, a czarny ekran wyświetlacza ciekłokrystalicznego znacznie zmniejsza refleksy światła (od 3% do 0,9%) oraz bezpośrednie odbicia (do 90%), w celu idealnego wyświetlania czerni.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem