Telefony zabiły seksapil ulicy - Joel Meyerowitz

Telefony zabiły seksapil ulicy - Joel Meyerowitz

Kiedy 55 lat temu Joel Meyerowitz wędrował z aparatem po ulicach rodzinnego Nowego Jorku, zobaczył przez okno scenę, która zatrzymała go w miejscu. Młoda kobieta stała plecami do niego, czule pielęgnując pompadour swojego chłopaka grzebieniem, jak gdyby czesząc włosy lalki, gdy była dziewczynką. "Podkradłem się tak blisko, jak tylko mogłem i starałem się uchwycić intymność tej chwili. Byłem bardzo nieśmiały i wymagało to całej mojej odwagi - gdyby nie było tam szyby, może bym nie odważył się podejść tak blisko” – wspomina Joel.


Na odbitce  chłopiec spogląda z cienia wprost w obiektyw ze zmarszczonymi brwiami; moment czystej bezbronności, który ułamek sekundy później mógł zamienić się we wściekłość na fotografa. Było to jedno z pierwszych zdjęć Meyerowitza. Ostatnio na rynku ukazała się książka "Where I Find Myself" będąca pierwszą duża retrospekcja fotografa - napisana została w odwrotnym porządku chronologicznym i obejmuje całą jego dotychczasową karierę. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem