10 kwietnia 2018, 11:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1845 razy

Telewizory LG OLED TV AI ThinQ ze sztuczną inteligencją, z językiem polskim

Telewizory LG OLED TV AI ThinQ ze sztuczną inteligencją, z językiem polskim

Firma LG Electronics wprowadza nową linię telewizorów LG OLED TV AI ThinQ na rok 2018. Flagowe modele wyposażone zostały w najnowszy procesor α (Alpha) 9 oraz technologię sztucznej inteligencji LG ThinQ.

LG jako pierwsze wprowadza do swoich produktów technologię sztucznej inteligencji w języku polskim. Użytkownicy poprzez polecenia głosowe mogą sterować telewizorem. Dzięki technologii opartej na DeepThinQ urządzenie uczy się komunikatów użytkownika w obszarze: sterowania funkcjami telewizora, łączenia z innymi urządzeniami oraz wyszukiwania głosowego. Sztuczna intelignecja w telewizorach LG w języku polskim umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, sprawdzanie godziny na całym świecie, zmienianie kanałów, zmienianie poziomu głośności, przełączanie na konsole Xbox, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, włączenie programów zainstalowanych na TV, włączanie drzemki, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie. Co więcej rozpoznaje styl i sposób wypowiedzi użytkownika, przez co użytkowanie TV staje się dziecinnie proste i intuicyjne.
[kn_free]
 
Technologia LG AI wykorzystująca przetwarzanie języka naturalnego sprawia, iż urządzenie rozpoznaje złożone komendy, np. "Jaka jest prognoza pogody na weekend?" i odpowiednio reaguje wyświetlając prognozę pogody na nadchodzące dni w wybranym regionie. Tym sposobem użytkownicy mogą w naturalny dla siebie sposób komunikować się z telewizorem oraz wyszukiwać informacje na określony temat. Ponadto wyszukiwanie współpracuje z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG – Electronic Program Guide)**, który wyświetla bieżący plan emisji oraz informacje o nadawanych programach. Od teraz możemy poprosić telewizor o wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu bez konieczności podawania określonej godziny, czy nawet informacje o właśnie trwającej edycji lub obsadzie oglądanego filmu.
[kn_advert]
 
Telewizory LG wyposażone w technologię ThinQ AI będą pełniły w przyszłości rolę centrum sterowania inteligentnym domem, które pozwala na kontrolowanie pracy innych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy, głośniki, itp., które będą mogły być podłączone do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth. 
 
Funkcje wykorzystujące przetwarzanie języka naturalnego będą dostępne w 14 krajach: Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Rosji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech. W innych krajach użytkownicy będą mogli korzystać z przetwarzania języka naturalnego wybierając jeden z głównych języków menu (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, portugalski (brazylijski), polski, koreański, rosyjski lub turecki).

Telewizory LG OLED TV AI ThinQ

Sercem flagowych modeli OLED TV AI ThinQ: W8, E8, C8 jest procesor α (Alpha) 9, który dzięki algorytmom oraz czterostopniowej redukcji szumów obejmującej dwukrotnie więcej etapów, umożliwia oglądanie idealnie odwzorowanego obrazu z perfekcyjnymi kolorami. Połączenie wyjątkowej jakości i ostrości obrazu widocznego pod każdym kątem oraz dźwięku przestrzennego Dolby Atmos tworzy niezwykłą kombinację wrażeń audio-wizualnych dostępnych w salonie.
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ
 
Najnowsze podzespoły LG pozwalają na przetwarzanie obrazu transmitowanego w technologii HFR (High Frame Rate). Dzięki tej technologii widzowie mogą oglądać treści zarejestrowane w trybie 120P lub 100P z bardzo dynamicznym ruchem pozbawione rozmyć i drżenia obrazu.
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ
 
Nowe modele telewizorów OLED dostępne w Polsce w rozmiarze 77, 65 i 55 cali, w tym W8, E8, C8 i B8, to efekt wieloletniego doświadczenia LG, jako pioniera w dziedzinie dużych paneli OLED. Model C8 po raz pierwszy dostępny będzie w rozmiarze 77 cali, tym samym jest to pierwszy OLED w atrakcyjnej cenie w największym dostępnym rozmiarze. Poszczególne serie telewizorów zaprojektowano w różnych koncepcjach wzorniczych: Picture-on-Wall (modele 77/65W8), Picture-on-Glass (modele 65/55E8) oraz Cinema Screen Design (modele 77/65/55C8 i 65/55B8). Picture-on-glass to ultrasmukłe i eleganckie dzieło z przezroczystym szklanym tyłem, które doskonale dopełni wnętrze domu i nada mu niepowtarzalnego stylu.
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ wyposażone w funkcję Cinema HDR gwarantują zgodność z najważniejszymi z dotychczasowych formatów HDR, takie jak Dolby Vision, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz umożliwiającą wyświetlanie obrazu zarejestrowanego w formacie Advanced HDR by Technicolor. Format HLG pozwala na przesyłanie sygnału HDR przez standardową 10-bitową infrastrukturę telewizyjną, co umożliwia użytkownikom oglądanie wysokiej jakości sygnału na swoim urządzeniu. Dzięki opracowanemu przez LG algorytmowi odwzorowania odcieni (Enhanced Tone Mapping Algorithm) obraz HDR jest przetwarzany dynamicznie, klatka po klatce.
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ
 
Telewizory LG OLED TV AI ThinQ
 
 
* Dostępność funkcji IoT zależy od kraju.
** Funkcja EPG współpracuje z wyszukiwaniami AI w telewizorach z sygnałem z anteny DVB-T


www.swiatobrazu.pl