14 września 2017, 13:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2058 razy

Terronic Basic - Fomei odświeża lampy dla początkujących fotografów

Terronic Basic - Fomei odświeża lampy dla początkujących fotografów

Fomei odświeża lampy i zestawy z serii Basic z linii Terronic. Lampy zyskały przede wszystkim nową elektronikę i kopułkę żaroodporną.

Zmianie uległa elektronika, która oparta została na bardziej niezawodnych komponentach. Powtarzalność energii i temperatury barwowej, która i tak była na wysokim poziomie jest teraz jeszcze lepsza. Lampa błyskowa jest sterowana elektronicznie a nastawiona energia wskazana jest na wyświetlaczu LCD z dokładnością do 0,1 przysłony w celu dokładnego kontrolowania energii błysku.

Głowica mocowania na statywie została poprawiona i wzmocniona, aby zwiększyć precyzję pochylania lampy z zamontowanymi ciężkimi akcesoriami do modelowania światła.  Jednocześnie nadal zachowano łatwość manipulacji zestawem.

Dodano seryjnie montowaną kopułkę żaroodporną. Ta zmiana jest dużym krokiem do przodu gdyż w znacznym stopniu podnosi komfort pracy i bezpieczeństwo. Seryjna kopułka jest bardzo rzadko spotykana w tej klasie sprzętu.  Element ten chroni przed przypadkowym poparzeniem. Ponad to podczas zmiany softboxu lub reflektora ryzyko uszkodzenie palnika i żarówki pilotującej spada do minimum.

Wraz z lampą otrzymujemy reflektor 16,5cm, który  jest podstawowym akcesorium do modelowania światła używanym w większości studiów fotograficznych. Pozwala na uzyskanie wielu efektów. Umożliwia uzyskanie silnego i ostrego światła.

Lampy objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta.

Terronic Basic P 200 lub 400P to udoskonalone zestawy noszące oznaczenie "P". Podobnie jak popularni poprzednicy, składają się z 2 studyjnych lamp błyskowych o energii 200Ws lub 400Ws każda i akcesoriów.

Zestawy Basic 200P i 400P oferowane są już z nowymi wersjami lamp:

Dwie studyjne lampy błyskowe o energii 200Ws każda wyposażone są w pilotujące żarówki halogenowe o energii 150W i elektroniczne sterowanie. Dzięki temu fotograf może ocenić rozkład cieni i świateł bez wykonywania wielu testów. Wystarczy zapalić żarówki pilotujące i wiesz jak ustawić światło.

 www.swiatobrazu.pl