EIZO ColorEdge CS2410 - test praktyczny

EIZO ColorEdge CS2410 - test praktyczny

Obecnie coraz częściej fotografowie tworzą obrazy, które docelowo są publikowane wyłącznie w sieci. Popularność mediów społecznościowych, fotoblogów czy wystaw i festiwali online sprawia, że nierzadko fotografom wystarczy pracować w przestrzeni kolorów sRGB. Właśnie dlatego EIZO postanowiło stworzyć wersję monitora, który uzupełnia flagową linię - ColorEdge. Model EIZO ColorEdge CS2410 oferuje obsługę 100% sRGB i według zapewnień producenta gwarantuje jakość i funkcjonalność tej prestiżowej rodziny monitorów przy nieco niższej cenie. Sprawdźmy, czy tak jest w rzeczywistości!


Ergonomia i menu ekranowe


Funkcjonalność

Menu udostępniane przez monitor daje użytkownikowi sporo możliwości dostosowania wyświetlania obrazu. Poza podstawowymi parametrami do dyspozycji pozostaje zakładka z zaawansowanymi ustawieniami. Wśród nich można znaleźć np. dostosowywanie każdego z podstawowych kolorów obsługiwanej palety barw czy dopasowywanie temperatury barwowej (także w stopniach Kelvina). 

Jak wspominałem już wcześniej, niezależnie od tego, jakich zmian dokonuje się w ustawieniach monitora, wszystko jest intuicyjnie poukładane, tak że nie ma problemu z odnalezieniem odpowiednich zakładek. Dodatkowo menu jest dosyć duże, więc nie ma problemu z jego czytelnością.

Z poziomu menu użytkownik może także bezpośrednio przełączać się pomiędzy źródłami sygnału. Warto nadmienić, iż takie przełączanie odbywa się bardzo sprawnie i szybko. 

 

 

Test EIZO ColorEdge CS2410

 

Regulacja położenia i kątów nachylenia ekranu

Jak większość monitorów z serii ColorEdge także testowany model daje wiele możliwości, jeśli chodzi o ustawianie położenia ekranu. Zastosowana stopka pozwala na pochylanie go w zakresie 35° w górę i 5° w dół, obracanie o 344° czy regulowanie wysokości w zakresie 155 mm. Do dyspozycji pozostaje także tzw. funkcja Pivot, czyli możliwość zmiany położenia ekranu z poziomej na pionową (portretową). Działa ona w zakresie 90°, czyli oznacza, że monitor można ustawić nawet pod kątem 45°. 

Cóż, trudno sobie wyobrazić zastosowanie dla takiego nietypowego położenia ekranu, ale dzięki tej płynnej regulacji przestawianie do tej pozycji nie odbywa się tak skokowo, jak w przypadku niektórych konkurencyjnych modeli. Czasami operacja ta polega na zwalnianiu blokady i wykonaniu pełnego przestawienia do orientacji pionowej. Oznacza to najczęściej operowanie ekranem oburącz, a więc zmusza do oderwania się od pracy. 

W EIZO ColorEdge CS2410 odbywa się to natomiast na tyle płynnie, że zmian w ustawieniu ekranu można dokonywać jedną ręką, czyli w zasadzie nie trzeba przerywać pracy, aby móc spojrzeć na moment na fotografię z innej perspektywy. 

Podobnie zresztą rzecz się ma z pozostałymi ustawieniami: obrotem, pochyleniem czy zmianą wysokości. Wszystko odbywa się bez konieczności zwalniania jakichś blokad czy korzystania z przycisków - po prostu wystarczy odpowiednio przesunąć ekran. Daje to bardzo dużo swobody podczas pracy i ułatwia dostosowywanie sprzętu do zajmowanej pozycji. Co więcej, pomimo takiego rozwiązania stopa monitora jest bardzo stabilna i sztywna, tak że jest on mocno i trwale przytrzymywany w zaplanowanej pozycji. 

 

Test EIZO ColorEdge CS2410

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl1 2 3 4 5 6Oceny artykułu: 50% 50% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: TestyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

 Kubuś :)) zamieć fa.jpg Gwiazdkowo Z lata ..wstajesz  i wiesz... O poranku Piaskowiec