EIZO ColorEdge CS2410 - test praktyczny

EIZO ColorEdge CS2410 - test praktyczny

Obecnie coraz częściej fotografowie tworzą obrazy, które docelowo są publikowane wyłącznie w sieci. Popularność mediów społecznościowych, fotoblogów czy wystaw i festiwali online sprawia, że nierzadko fotografom wystarczy pracować w przestrzeni kolorów sRGB. Właśnie dlatego EIZO postanowiło stworzyć wersję monitora, który uzupełnia flagową linię - ColorEdge. Model EIZO ColorEdge CS2410 oferuje obsługę 100% sRGB i według zapewnień producenta gwarantuje jakość i funkcjonalność tej prestiżowej rodziny monitorów przy nieco niższej cenie. Sprawdźmy, czy tak jest w rzeczywistości!


Oprogramowanie i akcesoria


EIZO ColorNavigator 7

Ważnym atutem monitorów EIZO z serii ColorEdge jest współpraca z darmowym oprogramowaniem do zarządzania kolorem ColorNavigator 7 (producent udziela pełnego wsparcia, a pracę z oprogramowaniem ułatwia to, że jest dostępne w języku polskim). Trzeba jednak pamiętać, że model ten nie posiada zintegrowanego kolorymetru (taką funkcją mogą pochwalić się modele z serii CG), stąd konieczne jest dokupienie bądź wypożyczenie osobnego urządzenia. W tej roli świetnie sprawdza się SpyderX lub i1Display Pro (jest kompatybilny z oprogramowaniem ColorNavigator od EIZO).

Wersja oznaczona numerem 7 łączy w sobie tak naprawdę możliwości dwóch aplikacji: poprzednika ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX. System umożliwia pracę z różnymi trybami kolorów, pełną kalibrację (działającą jednocześnie dla wszystkich trybów wyświetlania, w tym manualną), pracę z harmonogramami kalibracji, emulację danych z zewnętrznych urządzeń w oparciu o 3D-Lut czy możliwość zastosowania parametrów kalibracji na różnych komputerach. Oczywiście testowany CS2410 jako monitor należący do serii ColorEdge zapewnia pełną funkcjonalność w zakresie wykorzystania ColorNavigator 7.

 

 

Test EIZO ColorEdge CS2410

 

 

 

Kaptur osłaniający od światła

Podstawowy zestaw udostępniany wraz z monitorem nie uwzględnia kaptura osłaniającego powierzchnię ekranu przed światłem bocznym. Takie akcesorium zwiększa czytelność i widoczność ekranu, pozwalając na dużo wygodniejszą i skuteczniejszą pracę. W sprzedaży dostępny jest jednak opcjonalny kaptur dostosowany do tego monitora. EIZO zaprojektowało go w oparciu o znany z serii ColorEdge system montażowy wykorzystujący mocowania magnetyczne. Taki kaptur to wydatek rzędu ponad 600 złotych. 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl1 2 3 4 5 6Oceny artykułu: 50% 50% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: TestyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

 Kubuś :)) zamieć fa.jpg Gwiazdkowo Z lata ..wstajesz  i wiesz... O poranku Piaskowiec