TEST: AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G

TEST: AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G

Zaprezentowany na tegorocznych targach PMA w Las Vegas obiektyw AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G to produkt, którego wprowadzenie na rynek było dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Nikon od dwóch lat sukcesywnie powiększa gamę swoich lustrzanek pełnoklatkowych więc pojawienie się nowego, stałoogniskowego obiektywu dedykowanego lustrzankom z matrycami APS-C może się wydawać dziwne. Jeżeli jednak spojrzymy z perspektywy lustrzanek amatorskich konstruowanych dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią to AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G wydaje się bardzo ciekawym produktem. Zapewnia on pole widzenia odpowiadające standardowemu obiektywowi 50 mm dla małego obrazka, posiada duży otwór względny na poziomie F1,8 a ponadto ma wbudowany silnik SWM. Wydaje się być więc wyśmienitą propozycją dla osób szukających jasnego i kompaktowego obiektywu do swojego aparatu. Zobaczmy jak AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G sprawdza się w praktyce.

Budowa mechaniczna


AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G to obiektyw, którego obudowa jest wykonana z tworzyw sztucznych. Podobnie jak to ma miejsce w AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G, tubus jest sztywny i solidny a jego elementy ściśle do siebie przylegają. Bagnet jest wykonany z metalu i otoczony gumową uszczelką, która ma chronić wnętrze aparatu i obiektywu przez zanieczyszczeniami.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem