TEST: Fujifilm FinePix F200EXR

TEST: Fujifilm FinePix F200EXR

Niedawno pisaliśmy o najlepszych produktach, którym europejskie stowarzyszenie czasopism z branży foto oraz wideo TIPA (Technical Image Press Association) przyznało nagrody. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych produktów znalazł się aparat fotograficzny Fujifilm FinePix F200EXR . Został on nagrodzony w kategorii najlepszy aparat kompaktowy za innowacyjne rozwiązania technologiczne. Sprawdziliśmy co tak na prawdę ma do zaoferowania nowy aparat firmy Fujifilm. Zapraszamy do lektury testu.

Matryca 

Matryca w FinePix F200EXR to całkowicie nowa konstrukcja. Nowa technologia EXR opiera się na rozłożeniu kolorów na filtrze w sposób dzięki któremu matryca wytwarza dwukrotnie mniej szumów niż zwykłe sensory CCD. W aparacie dostępne są trzy tryby działania matrycy. Do dyspozycji użytkownika jest Priorytet Wysokiej Rozdzielczości (HR) maksymalizujący rozdzielczość obrazu, Priorytet Wysokiej Czułość ISO i Niskiego Poziomu Szumu (SN) dla wysokiej jakości przy słabym oświetleniu oraz Priorytet Zakresu Dynamicznego (DR) dla lepszego odwzorowania detali obiektów o wysokim kontraście. Matryca ma wymiary 1/1,6 cala i oferuje rozdzielczość 12 megapikseli. Charakteryzuje się dość sporą jak na kompakt dynamiką.  Zakres czułości określony jest od wartości ISO 100 do ISO 3200, jest dostępna również wartość ISO 6400 jednak przy mniejszej o połowe rozdzielczości i ISO 12800 mniejsza czterokrotnie od maksimum.

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem