TEST: Samsung D-Xenogon 35 mm f/2.0 Schneider-Kreuznach

TEST: Samsung D-Xenogon 35 mm f/2.0 Schneider-Kreuznach

Posiadacze aparatów cyfrowych z matrycami o formacie APS-C często poszukują obiektywu, który będzie spełniał rolę pięćdziesiątki, czyli standardowego i podstawowego obiektywu stałoogniskowego. Przez dziesięciolecia utarło się, że to właśnie optyka o ogniskowej 50 mm powinna znajdować się w arsenale każdego fotografa i być jego podstawowym narzędziem pracy.
W dobie fotografii cyfrowej nastąpiło swego rodzaju przewartościowanie spowodowane tzw cropem. Aparaty z matrycami APS-C wymagają innej ogniskowej aby zapewnić kąt widzenia dawnej pięćdziesiątki. Dlatego też bardzo często konstrukcje 35 mm znajdują się w centrum uwagi a każdy producent stara się mieć coś do zaoferowania w tym segmencie rynku.
W tym teście zajmiemy się Samsung D-Xenogon 35 mm f/2.0 Schneider-Kreuznach, która zdaje się być ciekawą propozycją dla posiadaczy aparatów z bagnetem Pentax KAF.
Zapraszamy do lektury.

Budowa mechaniczna


Korpus obiektywu Samsung D-Xenogon 35 mm f/2.0 Schneider-Kreuznach zbudowany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego a bagnet jest metalowy. Poszczególne elementy tubusu są ze sobą ściśle zespolone a materiał nie ugina się pod naciskiem dłoni. Pierścień manualnego nastawiania ostrości jest pokryty gumową gładką okładziną. Obiektyw posiada wydzielony pierścień służący do sterowania ustawieniami przysłony.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem