TEST: Samyang 85mm F1.4

TEST: Samyang 85mm F1.4

Jeżeli słyszymy określenie "obiektyw portretowy" to najczęściej skojarzymy z nim konstrukcje o ogniskowej 85 mm. Większość z nich to produkty o dużym otworze względnym (f/1.4) i wysokiej jakości mechanicznej co sprawia, że cena jaką trzeba za nie zapłacić jest wysoka.
Bariera finansowa utrudnia wielu osobom realizowanie swoich pasji, ale opisywany przez nas w tym teście produkt marki Samyang może się dla wielu okazać wybawieniem i pozwolić na realizację planów.
Zapraszamy do lektury testu obiektywu Samyang 85 mm f/1.4

Ostrość obrazuSamyang 85 mm f/1.4 podczas testu sprawił nam dużą niespodziankę. Nie spodziewaliśmy się tak dobrego zachowania się obiektywu w tym zakresie zwłaszcza przy maksymalnie otwartej przysłonie. Analizując zamieszczone poniżej próbki można zauważyć, że Samyang 85 mm f/1.4 już od F1.4 pozwala na uzyskanie dobrej jakości fotografii zarówno w ich centrum jak i w obrzeżach. Przymykanie przysłony o kolejne stopnie powoduje widoczne przyrosty jakości (zwłaszcza blisko krawędzi zdjęcia) w stosunku do tego co widzimy na pierwszej serii próbek. Optymalną przysłoną, gdzie obraz jest najwyższej jakości a ilość detali największa, wydaje się być wartość F8.0.
Skutki dyfrakcji można zauważyć już przy F11 a jakość obrazu wyraźnie spada wraz z dalszym zmniejszaniem otworu przysłony.

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem