TEST: Samyang 85mm F1.4

TEST: Samyang 85mm F1.4

Jeżeli słyszymy określenie "obiektyw portretowy" to najczęściej skojarzymy z nim konstrukcje o ogniskowej 85 mm. Większość z nich to produkty o dużym otworze względnym (f/1.4) i wysokiej jakości mechanicznej co sprawia, że cena jaką trzeba za nie zapłacić jest wysoka.
Bariera finansowa utrudnia wielu osobom realizowanie swoich pasji, ale opisywany przez nas w tym teście produkt marki Samyang może się dla wielu okazać wybawieniem i pozwolić na realizację planów.
Zapraszamy do lektury testu obiektywu Samyang 85 mm f/1.4

OdblaskiMinimalizowanie odblasków pojawiających się na zdjęciach wykonywanych pod światło to niezwykle ważna kwestia, niezależnie od rodzaju obiektywu z jakiego korzystamy. Samyang 85 mm f/1.4 w tej kategorii nie prezentuje się najlepiej i jest to jedyna poważna wada zastosowanej optyki, jaką udało nam się podczas testu jednoznacznie wskazać. Na poniższych próbkach widać, że zdjęcia są naznaczone sporymi przebarwieniami powodowanymi przez wewnętrzne odbicia światła. Daje się też zauważyć spory spadek kontrastu w momencie, gdy wykonujemy zdjęcia pod światło ale słońce znajduje się poza kadrem.
Prezentowane powyżej warunki zdjęciowe są sytuacjami wręcz ekstremalnymi ale warto pamiętać o tym, że tego rodzaju efekty mogą się pojawić na zdjęciach jeżeli będziemy fotografować w podobnych sytuacjach.

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem