TEST: Sigma 50-500 mm F4-6.3 EX DG APO

TEST: Sigma 50-500 mm F4-6.3 EX DG APO

Istnieje w ofercie Sigmy obiektyw, który jest osiągalny dla szerokiego grona fotografów a jednocześnie pozostaje wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Chodzi tu o obiektyw 50-500 mm F/4-6.3 EX DG. Osoby, które zetknęły się wcześniej z tym obiektywem mogły spotkać się z nazwą Bigma, która została mu nadana z racji sporych gabarytów i ogromnego zakresu ogniskowych. Wszystko to znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości ponieważ jest to konstrukcja dosyć ciężka (1840 g), duża (maksymalna długość wynosi 305 mm), oferująca zakres 50-500 mm (10x zoom) - ale mająca jednocześnie ogromne możliwości. Nie dziwi więc fakt, że bardzo wielu fotografów zajmujących się fotografią krajobrazową i przyrodniczą, spotterzy oraz fotografowie sportowi interesują się tą konstrukcją.

Budowa mechaniczna - część I


Sigma 50-500 mm F/4-6.3 EX DG APO jest konstrukcją zbudowaną solidnie. Waga oraz sztywność tubusu sugerują, że szkielet został wykonany z metalu. Płaszcz tubusu jest, podobnie jak w innych modelach serii EX, zrobiony z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Stopka statywowa jest całkowicie metalowa i z zewnątrz pokryta tym samym rodzajem farby co tubus.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem