TEST: smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR

TEST: smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR

smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR to jeden z najnowszych produktów firmy Pentax. Obiektyw został zaprezentowany wraz z lustrzanką Pentax K-7 w maju 2009 roku i wchodzi w skład oferowanych przez producenta zestawów z tym właśnie korpusem. Zapraszamy do lektury testu.

Budowa mechaniczna


smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR jest obiektywem, który charakteryzuje się dobrą jakością wykonania, ale próżno szukać w nim cech konstrukcji z serii Pentax DA* poza jedną. Jest to obiektyw wyposażony w uszczelnienia, które mają chronić jego wnętrze przed działaniem wilgoci i kurzu. Poniżej zamieszczony jest schemat uszczelnień jaki udostępnił producent przy okazji premiery smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR. Widzimy tam, że uszczelki usytuowane są przy bagnecie, pierścieniach ostrzenia i zmiany ogniskowej, wysuwającym się tubusie oraz przedniej soczewce. Wszystkie te zabiegi mają sprawić, że smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR będzie idealnie dopasowany do takich aparatów jak Pentax K-7, które również są zabezpieczane przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych przez uszczelnienia obudowy.

 TEST SMC PENTAX DA 18-55MM F3.5-5.6 AL WR

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem