TEST: Sony 70-200 mm f/2.8 G

TEST: Sony 70-200 mm f/2.8 G

Sony systematycznie rozbudowuje swoją ofertę obiektywów dedykowanych do lustrzanek serii Sony Alpha. W ostatnim półroczu pojawiły się dwa nowe modele w tym najnowszy przedstawiciel najwyższej serii optyki G czyli Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM.
W tym teście zajmiemy się jednak obiektywem, który od początku istnienia aparatów Sony Alpha, czyli od 2006 roku znajduje się w ofercie tego producenta i stanowi jej silny punkt. Sony 70-200 mm f/2.8 G to przedstawiciel najwyższej jakości obiektywów, które mają zaspokajać potrzeby wymagających fotoamatorów oraz profesjonalistów. Zapraszamy do lektury testu.

Budowa mechaniczna


Korpus oraz bagnet Sony 70-200 mm F/2.8 G są wykonane z metalu. Pierścienie manualnego ostrzenia oraz zmiany ogniskowej są pokryte gumową, drobno karbowaną okładzina, która zapewnia bardzo dobry chwyt. Praca pierścienia jest gładka i płynna a podczas regulacji wyczuwalny jest niewielki opór mechanizmów. Ogniskowa nie zmienia się samoczynnie pod wpływem ciężaru soczewek w momencie gdy obiektyw skierowany jest w górę lub w dół. 

 

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem