TEST: Sony 70-200 mm f/2.8 G

TEST: Sony 70-200 mm f/2.8 G

Sony systematycznie rozbudowuje swoją ofertę obiektywów dedykowanych do lustrzanek serii Sony Alpha. W ostatnim półroczu pojawiły się dwa nowe modele w tym najnowszy przedstawiciel najwyższej serii optyki G czyli Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM.
W tym teście zajmiemy się jednak obiektywem, który od początku istnienia aparatów Sony Alpha, czyli od 2006 roku znajduje się w ofercie tego producenta i stanowi jej silny punkt. Sony 70-200 mm f/2.8 G to przedstawiciel najwyższej jakości obiektywów, które mają zaspokajać potrzeby wymagających fotoamatorów oraz profesjonalistów. Zapraszamy do lektury testu.

WinietowaniePoziom zaciemnienia obrzeży kadru ilustrują poniższe zdjęcia wykonane przy różnym stopniu domknięcia przysłony oraz trzech ogniskowych. Jeżeli wykonujemy zdjęcia na 70 mm - to winietowanie nie będzie znacząco wpływać na wygląda fotografii a ślady jej występowania są dostrzegalne tylko dla maksymalnie otwartej przysłony. Zmniejszenie jej otworu o 0,5EV powoduje, że spadek jasności narożników jest minimalny.
Sytuacje zmienia się diametralnie wraz ze wzrostem ogniskowej. Zaciemnienie obrzeży kadru jest bardzo silne wtedy gdy przysłona jest maksymalnie otwarta jednak zmniejszenie jej otworu poprawia sytuacje. 

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem