TEST: Tokina AT-X 165 DX AF 16-50 mm f/2,8

TEST: Tokina AT-X 165 DX AF 16-50 mm f/2,8

Obiektywy zmiennoogniskowe zakresu 17-50 mm ze światłem F2,8 dedykowane lustrzankom cyfrowym, to popularne w tej chwili produkty, które znalazły swoje miejsce w wielu plecakach i torbach licznego grona entuzjastów fotografii cyfrowej. Posługują się nimi zarówno amatorzy jak i profesjonaliści doceniający ich walory użytkowe. Dziś prezentujemy test obiektywu Tokina AT-X 165 PRO DX, który zaliczany jest do tej grupy produktów. Zapraszamy do lektury.

Budowa mechaniczna


Tokina od wielu lat słynie z produkcji bardzo dobrze wykonanych mechanicznie obiektywów, które przez długi czas są z powodzeniem użytkowane w najróżniejszych warunkach. Zapewne wielu fotografów, którzy zaczynali swoją przygodę z lustrzankami (jeszcze w czasach gdy techniki cyfrowe traktowane były jako science-fiction), pamięta metalowe, wręcz pancerne konstrukcje Tokiny. Marka ta dla wielu osób stała się synonimem solidności i dbałości o jakość wykonania mechanicznego obiektywów.

Od tego czasu zmieniło się techniczne oblicze fotografii. Ogromna rzesza posiadaczy lustrzanek nie wie czym jest powiększalnik i dlaczego tak wielu „starych” fotografów, z łezką w oku, wspomina godziny spędzone w ciemni. Zmieniła się również Tokina, a jej zasadniczą część oferty rynkowej zajmują obiektywy dedykowane do lustrzanek cyfrowych z matrycami APS-C. W katalogu Tokiny na rok 2009 znajdziemy sześć konstrukcji DX, wśród których znajduje się Tokina AT-X 165 PRO DX, i tylko dwie „pełnoklatkowe”.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem