13 maja 2021, 16:20
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2068 razy

Niesamowity starlapse wykonany z miejsca startu rakiety Ariane 6

Niesamowity starlapse wykonany z miejsca startu rakiety Ariane 6

Mianem starlapsów określa się filmy typu time lapse, które ukazują nocne niebo i ruch gwiazd - Choć dowolny taki film poklatkowy z Drogą Mleczną w roli głównej robi ogromne wrażenie, to połączony z ciekawą lokalizacją wywołuje jeszcze większe emocje. Tak jest w przypadku wideo przygotowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), które zostało zrealizowane w miejscu startu rakiety Ariane 6.

Europejska Agencja Kosmiczna przygotowała wspaniały time lapse

ESA przygotowuje się obecnie do wdrożenia europejskiego pojazdu nośnego nowej generacji. Prezentowany tutaj time lapse pełen gwiezdnych widoków został nakręcony wokół bazy rakietowej w Gujanie Francuskiej i pozwala spojrzeć w gwiazdy, tak jak mogą to robić technicy pracujący przy wyrzutni lub astronauci, którzy być może w przyszłości zostaną wyniesieni w przestrzeń kosmiczną z tego miejsca. 
 
 
 
time lapse
 
Prezentacja wariantów rakiety Ariane 6 / Źródło: Europejska Agencja Kosmiczna 
 
Film rozpoczyna się zapierającym dech w piersiach widokiem naszej galaktyki i pokazuje kilka scen skupionych wokół wyrzutni ESA. Ariane 6 jest modułową, trójstopniową rakietą i ma nieco ponad 60 metrów wysokości, czyli mniej więcej tyle samo co Falcon 9 SpaceX. Europejska Agencja Kosmiczna twierdzi, że nowa rakieta waży prawie 900 ton z pełnym ładunkiem, czyli mniej więcej tyle co półtora samolotów pasażerskich Airbus A380. 
 
Europejska Agencja Kosmiczna wybrała piękny i spektakularny sposób promowania rakiety Ariane 6. Obyśmy dostawali więcej takich obrazków a nowy sprzęt agencji kosmicznych sprawdzał się w 100%.


www.swiatobrazu.pl