Tokina informuje o problemach zgodności obiektywu AT-X 16-28 mm f/2.8 Pro FX z aparatem Canon EOS 6D Mark II

Tokina informuje o problemach zgodności obiektywu AT-X 16-28 mm f/2.8 Pro FX z aparatem Canon EOS 6D Mark II

Firma Kenko Tokina, producent obiektywu Tokina AT-X 16-28 mm f/2.8 Pro FX w odpowiedzi na doniesienia dotyczące problemów pojawiających się przy współpracy wspomnianego szkła z korpusem Canon EOS 6D Mark II wydała oświadczenie dotyczące tej sprawy. Zgodnie z nim problem zawieszania się aparatu rzeczywiście może wystąpić w pewnych sytuacjach, czego przyczyną jest niedostateczna kompatybilność obu urządzeń. W oczekiwaniu na stosowne poprawki eliminujące problem firma proponuje też tymczasowe też tymczasowe rozwiązanie.


Problem, z ja jakim użytkownicy obiektywu Tokina AT-X 16-28 mm f/2.8 Pro FX oraz aparatu Canon EOS 6D Mark II pojawiał się w doniesieniach użytkowników tego sprzętu praktycznie od momentu pojawienia się tego aparatu w sprzedaży. Po dokładnym zbadaniu sprawy producent obiektywu wydał oświadczenie, w którym informuje o pewnych brakach w kompatybilności obiektywu z niektórymi funkcjami aparatu Canon EOS 6D Mark II – przede wszystkim automatyczną korektą wad optyki (aberracji) oferowaną przez ten aparat.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem