Tomasz Stańko na zdjęciach Andrzeja Tyszko

Tomasz Stańko na zdjęciach Andrzeja Tyszko

Wystawa fotografii, które przez ponad trzy dekady Andrzej Tyszko zrobił Tomaszowi Stańce. Widać na nich upływ czasu, emocje, rozwój, muzykę i łączącą fotografa i muzyka przyjaźń. Wystawa towarzyszy Suwałki Blues Festival 2019.Ta wystawa to hołd dla Tomasza Stańko, wspaniałego artysty i wyjątkowego człowieka. To także efekt naszej trwającej 36 lat przyjaźni i współpracy. Każde zdjęcie na tej wystawie to owoc jednej sesji. Dzisiaj te wybrane z 32 lat fotografie tworzą opowieść – świadectwo mijającego czasu i naszego rozwoju.
Ta fotograficzna historia miała trwać dużo dłużej. Śmierć ją gwałtownie przerwała. Polska straciła największego muzyka jazzowego, a ja najbliższego przyjaciela. Był dla mnie w wielu aspektach życia wzorem. Tomasz żył muzyką ale interesował się wszystkim i prawie na każdy temat miał wyrobione zdanie. Był mądrym, odważnym i błyskotliwym człowiekiem. Był wizjonerem. Umiał patrzeć na życie z dystansem, jakby z góry. Tomasza już nie ma, ale na szczęście pozostawił nam ogromną ilość wspaniałej muzyki. W przepięknych balladach ukazał swoją liryczną i romantyczną stronę a w mocnych kompozycjach swoją dzikość, złożoność i siłę.
 
Informację o chorobie przyjął z wielką godnością i mądrością. Nie chciał aby się nad nim użalano. Mówił “Miałem dobre życie, spełniłem się jako artysta i jako ojciec. Niczego nie żałuję i niczego się nie boję. Trochę za wcześnie, ale trudno… nie będę biadolił i trzymał się życia kurczowo. Niech się to szybko skończy."
 
Tomku, bardzo mi brakuje Twojej obecności w moim życiu i naszych codziennych, długich rozmów. Miałem wielkie szczęście że obdarzyłeś mnie przyjaźnią. Byłeś dla mnie jak brat. Dzięki Twojej muzyce, wspomnieniom i tysiącom zdjęć jakie Ci przez te lata zrobiłem będziesz ze mną zawsze. Żegnaj Przyjacielu. Andrzej Tyszko.
 
Reklama

 

 

 

Zrozumieć fotografię

 

 

Cykl 12 e-kursów

 

 

sprzęt | światło | kompozycja | kreatywność | portret | produkty | studio | posprodukcja | błędy główne | trening | aspekty prawne

 

Zobacz szczegółowy program

 

Tomasz Stańko na zdjęciach Andrzeja Tyszko

Wernisaż wystawy "Tomasz Stańko w fotografii Andrzeja Tyszko 1982-2014" odbędzie się w dniu 11 lipca 2019 o godz. 20.00 w galerii Patio w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wystawa czynna do 8 września 2019.
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 
Tomasz Stańko
Fot. Andrzej Tyszko
 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Wystawy: Wystawy w PolsceKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Słońcówka sówkówka Ślepowron W-wa Strzecha Akademicka .... .... Krajobraz przed burzą