Toruń w fotografii i fotogramach artystycznych ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu

Toruń w fotografii i fotogramach artystycznych ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu

Toruń - to jedno z najpiękniejszych zabytkowych miast w Polsce. Teraz w Domu Eskenów można zobaczyć wystawę pt. "Toruń w fotografii i fotogramach artystycznych ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu".


Prezentowane na wystawie widoki Torunia w fotografii i fotogramach artystycznych można podziwiać za sprawą odkryć, jakie zostały dokonane w XIX wieku. Wynalazek i rozwój nowej techniki - fotografii służącej do rejestrowania i powielania obrazów, przyczynił się do szybszego dokumentowania zmian zachodzących w otaczającym świecie. Dzięki publikacjom tzw. instrukcji Daguerre`a, - autora w/w wynalazku, wspomniana nowość została szybko rozpowszechniona także w Polsce. Już w 1841 roku otwarty został przez Józefa Giwartowskiego pierwszy zakład dagerotypii w Warszawie. Dwa lata później również w Toruniu powstał zakład fotograficzny prowadzony początkowo przez Jana Jacobiego i następnie przez jego kuzyna Teodora Jacobiego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem