Toshiba SD-L912A - pierwsza nagrywarka HD DVD do notebooków

Toshiba SD-L912A - pierwsza nagrywarka HD DVD do notebooków

Podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu targów Computex Toshiba zaprezentowała pierwszą nagrywarkę obsługującą format HD DVD, przystosowaną do montażu w notebookach. Jej posiadacze będą mogli zapisywać swoje zasoby typu High Definition na nowych nośnikach jedno- lub dwuwarstwowych o pojemności odpowiednio 15GB i 30GB.


W najbliższej przyszłości nagrywanie materiałów filmowych przygotowanych w najwyższej rozdzielczości nie będzie stanowiło problemu, co więcej będzie bardzo rozpowszechnione. Według analityków ze Screen Digest - angielskiej agencji zajmującej się badaniem rynku mediów - do 2010 roku w Europie dostępnych będzie 100 kanałów HD i liczba korzystających z nich gospodarstw domowych osiągnie 11 milionów.

Dzięki temu, że nośniki HD DVD i powszechne dziś płyty DVD mają taką samą strukturę, napęd odczytuje i zapisuje zarówno płyty HD, jak i wszystkie popularne formaty DVD i CD:
Zapis: HD DVD-R SL: 2x, HD DVD-R DL: 1x, HD DVD-RW SL: 1x, HD DVD-RW DL: 1x, DVD-RAM: 3x, DVD-R SL: 4x, DVD-R DL: 2x, DVD-RW: 4x, DVD+R SL: 4x, DVD+R DL: 2.4x, DVD+RW: 4x, CD-R 16x, CD-RW 4x, CD-RW: 10x
Odczyt: HD DVD-R SL: 2.4x, HD DVD-R DL: 1x, HD DVD-RW SL: 1x, HD DVD-RW DL: 1x, HD DVD-ROM: 2.4x, DVD 8x, CD: 24x


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem