Trójwymiarowy obraz bez okularów. Nowy ekran LCD 3D od EPSONa

Trójwymiarowy obraz bez okularów. Nowy ekran LCD 3D od EPSONa

Firma Epson wyprodukowała autostereoskopowy trójwymiarowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny wysokiej rozdzielczości (odpowiednik QVGA). Zastosowana technologia umożliwia uzyskanie efektu przestrzennego bez korzystania ze specjalnych okularów.


Dotychczas, aby obejrzeć trójwymiarowy obraz, należało założyć specjalne okulary zsynchronizowane cyfrowo z ekranem. W kinach typu I-MAX dla osiągnięcia takiego efektu stosuje się specjalny projektor i okulary polaryzacyjne. W obydwu przypadkach jakość odbioru obrazu zależy od miejsca, z którego widz patrzy na ekran – musi znajdować się dokładnie na wprost ekranu. Stworzony przez Epsona ekran uwalnia nas i od okularów, i od konieczności zajmowania miejsca na wprost ekranu, dzięki czemu więcej widzów może korzystać z tego trójwymiarowego dobrodziejstwa.


W obrazie stereoskopowym, aby uzyskać naturalną głębię oglądanych na ekranie obiektów, powinny one być umieszczone obok siebie w odległości 62-65 mm – jest to odległość równa rozstawowi źrenic u dorosłego człowieka. Firma Epson postanowiła złamać tę zasadę i zmniejszyć wspomnianą odległość o połowę, czyli do 31-32,5 mm, i w ten sposób uzyskać większą rozdzielczość obrazu 3D o płynnych przejściach tonalnych.

źródło: Epson

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem