Trwa wielka rewolucja w fotografii - aigrafia

Trwa wielka rewolucja w fotografii - aigrafia

Publikując kolejne doniesienia na temat coraz lepszych technik tworzenia obrazów przez sztuczną inteligencję, śledzimy, jak otwiera się nowy rozdział w fotografii - Portrety nieistniejących ludzi nie są już niczym nowym, ale ich coraz większa precyzja czy coraz większa swoboda w generowaniu obrazu wciąż budzą zdumienie i co ważniejsze, pokazują, jak może wyglądać „fotografia” przyszłości.


Zobacz portrety nieistniejących w rzeczywistości ludzi

Celowo wstawiliśmy słowo "fotografia" w poprzednim akapicie w cudzysłów. Właściwie należałoby te obrazy nazwać "aigrafią" (od AI czyli sztucznej inteligencji i grafi czyli rysowania). Jak każdy wynalazek sztuczna inteligencja przyniesie z pewnością wiele dobrego, ale wpłynie też na zakończenie pewnej ery i zmiany - niestety - na gorsze. Z perspektywy ludzi zlecających sesję, specjalistów od marketingu czy tworzących kampanie reklamowe możliwość korzystania z nieistniejących modeli, którzy nigdy się nie męczą i nie mogą stworzyć związków zawodowych będzie z pewnością kusząca, ale z perspektywy fotografów przyniesie to brak zleceń lub przynajmniej konieczność przebranżowienia. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem