Ultraszerokokątny obiektyw Pentax z serii Star HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW

Ultraszerokokątny obiektyw Pentax z serii Star HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW

Ricoh zapowiedziało premierę ultraszerokokątnego obiektywu nowej generacji z serii Star. W HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW zastosowano kołową 9-listkową przysłonę o maksymalnym otworze F2.8, ogniskową 11 – 18 mm (ekwiwalent 17mm - 27.5mm dla formatu 35mm), System Quick-Shift Focus oraz cichy silnik DC (Direct Current).Obiektyw HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW wyposażono również w mechanizm Clamp Focus, który pozwala na zablokowanie ustawienia ostrości na wybranym punkcie nawet gdy pierścień ostrości na obiektywie się rusza. Ta funkcja jest dużym ułatwieniem podczas robienia zdjęć krajobrazowych i astro.

W HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW zastosowano wielowarstwowe powłoki HD które, w porównaniu do tych konwencjonalnych, obniżają nawet o 50% współczynnik odbicia światła, skutecznie minimalizują też efekt flary i refleksy. Minimalna odległość ostrzenia obiektywu wynosi 0,3 metra, pozwala to na robienie dobrych bliskich ujęć z efektem rozmytego tła.

Ten model jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Wytrzymała konstrukcja chroni mechanizm obiektywu przed wodą lub kurzem. Natomiast powłoka SP (Super Protect) ułatwia czyszczenie przedniej soczewki z zabrudzeń. Konstrukcja HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW posiada dedykowaną przestrzeń do owijania przewodów wokół tubusu obiektywu podczas korzystania z podgrzewacza, zapobiegając kondensacji pary wodnej na soczewce.

HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW będzie dostępny w sprzedaży pod koniec lutego, sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 1399 €.

Obiektyw HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW

Obiektyw HD PENTAX-DA 11-18mmF2.8ED DC AW

Reklama

Fotograficzne błędy i sposoby eliminacji


Każdy fotograf, przeglądając swoje zdjęcia odczuwa czasami rozczarowanie. Spostrzega ich niedostatki - czasem wynikające z niewystarczająco dobrego ustawienia sprzętu, a czasem z błędu samego fotografa.

 

Pierwszym krokiem na drodze do uniknięcia błędu to wiedzieć, że on istnieje. My jednak idziemy dalej: nie tylko przestrzegamy Cię przed fotograficznymi manowcami, ale też uczymy, jak rozpoznawać problemy - w trakcie sesji i na gotowym zdjęciu.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

z6 samotne drzewo mroźne świtanie świt w lesie nad Narwią O poranku w Orłowie Słychać tylko ciszę.