VI Krakowska Dekada Fotografii - Pejzaż fotograficzny

VI Krakowska Dekada Fotografii  - Pejzaż fotograficzny

Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie organizuje w dniach 17-26 kwietnia 2009 roku dziesięciodniowy festiwal, VI Krakowską Dekadę Fotografii, dedykowaną kompozytorowi i taternikowi Mieczysławowi Karłowiczowi w setną rocznicę śmierci, zatytułowaną: "Pejzaż fotograficzny".


Punktem wyjścia dla dalszych, często bardzo odległych rozważań, będą Tatry, Karpaty, Karkonosze, Alpy, Himalaje, a każde pasmo górskie może się stać bliskie, archetypowe, zaś archetypy się zmieniają na naszych oczach. Jednak zwiedzających czekają dalsze wyprawy. Góry to także zagadkowa metafora.

Jakim natchnieniem (nie tylko) dla artystów, eksploratorów naukowych i taterników jest otoczenie? Jakim zwierciadłem jest dla nas wszystkich? Czy jest możliwa kongenialna translacja nastroju, żywej ludzkiej postaci, zjawiska ? na zdjęcia? a nawet na całą ekspozycję? Morskie Oko jest rozumiane nie tylko jako częsty temat przedstawień górskiego jeziora, multiplikowanego w nieskończoność, ale jako symbol oniryczny, hasło określające proces twórczego widzenia, odczuwania i kojarzenia. Podobnie możemy rozumieć pozostałe, równie konkretne nazwy geograficzne, pojawiające się na wystawach festiwalu. Obejmie on różnorodne fotograficzne obrazy Ziemi i zjawisk z nią związanych (sama fotografia jest przecież efektem działania światła na światłoczułe podłoże). Dlatego właśnie fotografia otworkowa jest ważnym punktem programu tegorocznej Dekady. Ale to nie znaczy, że... i inne procedury fotograficzne nie mają znaczenia.

Wystawom będzie towarzyszyć sesja dotycząca technik fotografowania krajobrazu i przyrody, rejestrowania relacji z otoczeniem, gór jako natchnienia artystów i odzwierciedlenia dążeń eksplorujących je i uwieczniających badaczy, pokaz filmowy, koncert muzyki klasycznej, niezwykła ścieżka dźwiękowa zainspirowana utworami muzyki etnicznej oraz prezentacje multimedialne.

Zapraszamy!


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem