Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

VI Międzynarodowy Konkurs Fotografii Kolejowej Szczecin 2009

VI Międzynarodowy Konkurs Fotografii Kolejowej Szczecin 2009

Rozpoczęła się już szósta edycja Międzynarodowego Konkursu Fotografii Kolejowej. Jak co roku do udziału w konkursie zaprasza jego organizator, Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne.


p>REGULAMIN:

§ 1 Organizatorem konkursu jest Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, Al. Wojska Polskiego 164, 71-335 Szczecin.

§ 2 W konkursie przewidziane są trzy kategorie konkursowe:
- Człowiek i kolej (CIK) - człowiek jako pierwszoplanowa postać kolejowej rzeczywistości,
- W ruchu i na postoju (RIP) - piękno statyki i dynamiki taboru kolejowego, detal kolejowy.
- Architektura kolejowa (AK) - uroda jedynej w swoim rodzaju sztuki budowlanej i infrastruktury oraz detalu architektonicznego.

§ 3 Rodzaje nadsyłanych zdjęć: odbitki czarno - białe i kolorowe w formacie nie mniejszym niż 20×30 i nie większym niż 40×50 cm.
Zdjęcia nie mogą być oprawione, podklejone itp. Możliwe jest dołączenie płyty CD z cyfrową wersją nadesłanych prac (plik *.bmp lub *.tiff, rozdzielczość 300 dpi), co ułatwi organizatorowi ich szybką publikację w wydawnictwach konkursowych.

§ 4 Ilość nadsyłanych prac ograniczona jest do 10 sztuk. Zestawy zdjęć będą traktowane jako jedna praca (maksymalnie do 5 zdjęć w zestawie).

§ 5 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest uiszczenie opłaty w wysokości 25 zł (20 EUR lub 25 USD) na konto: Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, VW Bank Polska S.A., nr rachunku: 82 2130 0004 2001 0351 9295 0001 i przesłanie kopii dowodu wpłaty razem z pracami. Koszty uczestnictwa osób z zagranicy są wyższe ze względu na ceny przesyłek pocztowych.

§ 6 Każde zdjęcie powinno być czytelnie opisane na odwrocie w następujący sposób (najlepiej drukowanymi literami): imię i nazwisko, tytuł zdjęcia, oznaczenie literowe kategorii oraz nr kolejny wg karty zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia prac nie spełniających wymogów uczestnictwa.

§ 7 Oceny prac dokona jury złożone ze znanych fotografików oraz krytyków sztuki powołane przez organizatora. Przedstawiciele Sponsorów ocenią prace niezależnie.

§ 8 Członkowie jury oraz przedstawiciele organizatora nie mogą brać udziału w konkursie.

§ 9 Planuje się przyznanie w każdej z trzech kategorii nagród I, II i III oraz wyróżnień. Istnieje możliwość nie przyznania nagrody.

§ 10 Werdykt jury jest ostateczny.

§ 11 Wszystkim autorom przyznane zostaną dyplomy uczestnictwa oraz pokonkursowe albumy fotografii, a autorom najlepszych prac nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się trakcie otwarcia wystawy.

§ 12 Fotografie biorące udział w wystawie pokonkursowej przechodzą na własność organizatora. Pozostałe zdjęcia nadesłane na konkurs zostaną zwrócone autorom do dnia 31 stycznia 2010 r., wyłącznie na wyraźną prośbę autora, zawartą w karcie zgłoszenia.

§ 13 Terminarz konkursu i wystawy pokonkursowej:
- nadsyłanie prac - do 15 września 2009 r. (liczy się data stempla pocztowego),
- oficjalne ogłoszenie wyników oraz otwarcie wystawy pokonkursowej - 2 października 2009 r.
- ekspozycja wystawy pokonkursowej ? od 2 października do 31 października 2009 r. Szczegółowe informacje o wernisażu i ekspozycji wystawy na stronie internetowej www.stf.pl
Powiadomienie zwycięzców o werdykcie jury nastąpi z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem przed otwarciem wystawy.

§ 14 Organizator zastrzega sobie prawo do eksponowania wystawy pokonkursowej w innych miejscach niż wymienione powyżej, w tym poza granicami kraju oraz do wydania różnych, niekomercyjnych publikacji w postaci drukowanej lub elektronicznej, zawierających nadesłane prace.

§ 15 Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania prac nadesłanych na konkurs w celach promocyjnych oraz do pozyskiwania sponsorów.

§ 16 Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zagubienie prac lub ich uszkodzenie, powstałe w trakcie transportu oraz przy odsyłce prac do autorów.

§ 17 Odpowiednio zabezpieczone, w usztywnionej kopercie, prace wraz z kartą zgłoszenia oraz kopią dowodu wpłaty należy przesłać na podany powyżej adres Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na przesyłce należy umieścić napis "Konkurs Fotografii Kolejowej".

§ 18 Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem jego regulaminu.

§ 19 Istnieje możliwość osobistego dostarczenia prac na adres organizatora podany w § 1, przygotowanych zgodnie z § 3 i § 17.

Dodatkowych informacji o Konkursie udzielają członkowie STF:
Tomasz Seidler +48 609 125 956, kaschpir@poczta.fm
Aleksandra Miętus +48 605 647 636, amietus@gmail.com
Internet: www.stf.pl , e-mail: stf@stf.pl


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem