18 maja 2020, 14:30
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2686 razy

Viltrox ostrzega, że jego niektóre obiektywy mogą uszkodzić FujiFilm X-Pro3

Viltrox ostrzega, że jego niektóre obiektywy mogą uszkodzić FujiFilm X-Pro3

Producent obiektywów Viltrox wystosował komunikat, w którym ostrzega użytkowników aparatu FujiFilm X-Pro3, iż 3 jego obiektywy z mocowaniem X mogą spowodować uszkodzenie korpusu.

Obiektywy Viltrox mają problem podczas współpracy z FujiFilm X-Pro3

Problemy sprawiają 3 obiektywy Viltrox - 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 85 mm f/1.8. Wszystkie ww. obiektywy mogą uszkodzić przycisk blokady zwalniającej zamocowany obiektyw. Okazuje się, że przycisk blokady obiektywu wystaje w modelu X-Pro3 nieco dalej niż u poprzednika czyli X-Pro2, a 3 wymienione obiektywy Viltrox nie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić skuteczną pracę z najnowszym Fuji. 
 
viltrox
 
Obiektywy Viltrox
 
viltrox
 
FujiFilm X-Pro3 
 
Jak dodaje Viltrox uszkodzenia miałyby raczej charakter kosmetyczny, i nie powodujący problemów z działaniem elektroniki, jednakże producent postanowił mimo wszystko powiadomić o tym użytkowników i zapobiec ewentualnemu rozczarowaniu. Problem ten może w efekcie zniechęcić do łączenia ze sobą 3 ww. obiektywów stałoogniskowych z bezlusterkowcem FujiFilm. 
 
Dodatkowo w tym samym komunikacie pojawiła się informacja, iż użytkownicy obiektywu Viltrox 85 mm f/1.8 STM(E) mogą od teraz skorzystać z automatycznej korekty w programie Photoshop lub Lightroom. Odpowiednie presety dostępne są na oficjalnej stronie producenta. 
 
 


www.swiatobrazu.pl