Za co użytkownicy pokochali aplikację mobilną VSCO?

Za co użytkownicy pokochali aplikację mobilną VSCO?

VSCO to nie tylko aplikacja mobilna umożliwiająca wykonywanie zdjęć i rozbudowaną ich edycję przy użyciu różnorodnych filtrów oraz narzędzi, ale również społeczność fotografów zgromadzona zarówno wokół oprogramowania, jak i innych serwisów społecznościowych, np. Instagrama (za pośrednictwem #vsco). Tym co w szczególności podbiło serca fotografów mobilnych są presety, które symulują różnorodne materiały światłoczułe.


VSCO ma oddanych fanów na całym świecie. Na Instagramie co chwilę pojawiają się nowe fotografie oznaczone różnymi wariacjami hashtagu związanego z aplikacją - #vscocam, #vscogood czy #vscogram. Tylko pierwszy z wymienionych zgromadził niemal 200 milionów fotografii. Ponadto użytkownicy wymieniają się "przepisami" na fotografie, udostępniając schematy ustawienia presetów np. na Pintereście. Od niedawna mogą to robić dużo prościej za pomocą funkcji Recipes obsługiwanej przez aplikację VSCO. 

Aplikacja VSCO dostępna jest na Androida i iOS. Umożliwia wykonywanie zdjęć (zastępuje standardową aplikację fotograficzną i pozwala na korzystanie z formatu RAW) i ich edytowanie, a także zaimportowanie fotografii znajdujących się w urządzeniu. Dostępna jest w wersji darmowej, jednakże posiadającej nieco ograniczeń – aby mieć dostęp do większej liczby presetów i pełnej funkcjonalności konieczne jest wykupienie dostępu. Wersja VSCO X kosztuje 19,99 $ za rok dostępu i pozwala na korzystanie z ponad 130 unikatowych presetów (nowe są sukcesywnie dodawane), dodatkowych ustawień ich działania, dzielenia się 20 filtrami, korzystania z bazy wiedzy, a także funkcji edytowania wideo i dodawania ramek do zdjęć. 

Reklama

Adobe Lightroom - nowy e-kurs


Dowiesz się, jak szybko i efektywnie korygować i twórczo zmieniać swoje zdjęcia.

 

Dołącz do Uczestników


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem