W pogoni za światłem - zdjęcia ślubne w międzynarodowym projekcie marki Nikon

W pogoni za światłem - zdjęcia ślubne w międzynarodowym projekcie marki Nikon

„Pursuit Of Light” to nowa kampania Nikon Europe, zrealizowana przy współpracy z wiodącymi fotografami ślubnymi z całej Europy. W zachwycającej serii zdjęć udowadniają oni, jak istotnym elementem fotografii ślubnej jest światło.Zadaniem, jakie postawiono przed fotografami takimi jak The Kitcheners czy Tali Photography było pokazanie, co z ich perspektywy oznacza “Pogoń Za Światłem" (Pursuit Of Light). Do wykonania zdjęć wykorzystane zostały pełnoklatkowe bezlusterkowe modele Nikon Z 7 i Nikon Z 6, w komplecie z różnymi obiektywami NIKKOR. Podczas prac nad projektem fotografowie zmierzyli się z trzema wyzwaniami – uchwycić ulotne emocje dnia ślubu, wydobyć piękno "złotej godziny" oraz poeksperymentować ze światłocieniem.

W efekcie powstały zachwycające serie zdjęć w przepięknych sceneriach, od bajkowych krajobrazów Palm Springs po nostalgiczne doliny Szkocji – wszystko z wykorzystaniem szerokiej średnicy bagnetu Z, doskonałej do eksperymentowania ze światłem w przeróżnych okolicznościach.

Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły

Najważniejszym wyzwaniem było jednak uwiecznienie intymnej więzi, łączącej parę młodą w tym wyjątkowym dniu.

zdjęcia ślubne Nikon

The Golden State – ślub Jamie i Glenn, Palm Springs, California. Zdjęcie wykonane aparatem Nikon Z 6 + NIKKOR Z 50mm f/1.8 S 1/3200 s | f/2.8 | 50mm | ISO 50 © Tali Photography

 

Pochodzące z Niemiec fotografki, siostry Tali i Claudia, połączyły kadry rodem z luksusowych magazynów modowych z naturalną celebracją miłości. Testując bezgłośną migawkę w modelu Nikon Z 6, były w stanie z bardzo bliska uchwycić momenty pełne emocji. Zakres czułości ISO aparatu 100-51200 zniwelował wszelkie problemy, jakie mogło stwarzać zachodzące słońce przy fotografowaniu pozującej pary oraz pozwolił wydobyć szczegóły wspaniałej kreacji panny młodej.

 

zdjęcia ślubne Nikon

The Golden State – ślub Jamie i Glenn, Palm Springs, California. Zdjęcie wykonane aparatem Nikon Z 6 + NIKKOR Z 50mm f/1.8 S | 1/640 s | f/2.8 | 50 mm | ISO 50 © Tali Photography
 

Dylan i Joanna – małżeństwo fotografów znane jako The Kitcheners – wykorzystali moc obrazowania aparatu Z 6 oraz niezwykle precyzyjnego obiektywu NIKKOR Z 50mm f/1.8 S, by eksperymentować ze światłem i cieniem w naturalnym otoczeniu.

 

zdjęcia ślubne Nikon

Golden Light – ślub Elizabeth i Robina, Hiszpania. Nikon Z 6 + AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G / 1/400 s | f/1.8 | 85mm | ISO 100 © The Kitcheners

zdjęcia ślubne Nikon

Elopement moments – ślub Olivii i Brandona, Szkocja. Nikon Z 6 + AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G (Adapter FTZ) | 1/1000 s | f/2.0 | 50 mm | ISO 100 © The Kitcheners

 

“Dzięki niesamowitemu systemowi redukcji drgań IBIS (in-built image stabilisation) mogliśmy fotografować przy o wiele dłuższych czasach ekspozycji niż kiedykolwiek wcześniej. Ultrakrótki czas otwarcia migawki 1/8000 powoduje, że Nikon Z 6 jest idealnym wyborem w każdej sytuacji plenerowej, od jasnego południa do zdjęć po zachodzie słońca" – podsumowali The Kitcheners.

Dzięki adapterowi FTZ, para fotografów mogła z aparatem bezlusterkowym użyć również ich ulubionego obiektywu z bagnetem F, NIKKOR 85mm f/1.8G.

Zapraszamy do śledzenia na Instagramie hashtagu #PursuitOfLight, którym oznaczane są zdjęcia wykonane przez fotografów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Polski, Rosji oraz Czech w ramach kampanii "Pursuit Of Light".

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: AktualnościKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


avatar P61J Nic z publikowanych w tym artykule zdjęć mi się nie podoba.
Powiem krótko beznadzieja.
2019.07.13 18:56, P61J # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Nasz ... spacer po szczęście. W parku, wśród drewnianych ławek ... Zakątek zieleni i ciszy ... Bóbr z Wkry Młoteczek Okno Owadzik