Wakacje z aparatem, czyli jak zrobić dobre zdjęcie kompaktem, cz. I. Kilka spraw technicznych

Wakacje z aparatem, czyli jak zrobić dobre zdjęcie kompaktem,  cz. I. Kilka spraw technicznych

Trwają upragnione i oczekiwane przez wiele miesięcy wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy, spakowane w torby i walizki, czekają z niecierpliwością na wyjazd. Wśród nich także kompaktowy aparat fotograficzny, a wraz z nim - nadzieja na fantastyczne fotografie. W końcu nieczęsto leci się do Hiszpanii czy Nepalu! Co jednak w sytuacji, gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe? Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć setki tysięcy jednakowych, byle jakich zdjęć? Niniejszy poradnik z pewnością pomoże w utrwalaniu niezapomnianych przeżyć na dłużej niż tylko do momentu zgrania obrazów na komputer, zapraszamy do lektury!

ISO i stabilizacjaCyfrowe aparaty kompaktowe umożliwiają szerokim rzeszom amatorów uzyskiwanie doskonałych rezultatów bez konieczności znajomości technik fotograficznych. Jednak mimo to, nasze zdjęcia z ubiegłorocznych wakacji zrobione supernowoczesnym cudem techniki nie są zachwycające. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo nawet najbardziej zaawansowany technologicznie kompakt (jak zresztą żaden inny aparat) nie zrobi zdjęcia samodzielnie. Trzeba mu w tym pomóc, a pomoc ta nie zawsze ograniczać się musi do wyboru kadru i naciśnięciu spustu. Nierzadko, by uzyskać upragnione zdjęcie, trzeba także pomóc automatyce aparatu. Często na jakość zdjęć pozytywnie wpłynie także świadome zrezygnowanie z automatyki. W pierwszym odcinku trzyczęściowego cyklu "Wakacje z aparatem, czyli jak zrobić dobre zdjęcie kompaktem" omówimy kilka podstawowych zagadnień technicznych, bezpośrednio przekładających się na końcową jakość zdjęć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem