Waldemar Kućko 1932-1981

Waldemar Kućko 1932-1981

W gorzowskiej Małej Galerii GTF trwa właśnie wystawa fotografii „Waldemar Kućko 1932-1981” zorganizowana w 25 rocznicę śmierci Waldemara Kućko, jednego z najbardziej cenionych gorzowskich artystów-fotografików. Ekspozycja przedstawia zdjęcia tzw. prasowe czyli te, które najczęściej pokazywano w prasie regionalnej w latach 1960-80. Serdecznie zapraszamy.


Waldemar Kućko urodził się w 1932 roku w Kalitach w województwie wileńskim. W 1947 przeniósł się do Gorzowa. Ukończył Technikum Fototechniczne w Łodzi ze specjalnością technik - fotograf. Od 1956 pracował w gorzowskim Stilonie. Początkowo zatrudniony w laboratorium Wydziału Naukowo - Badawczego, a następnie w Ośrodku Informacji Technicznej i Ekonomicznej, dokumentował różne aspekty działalności zakładu od produkcji poprzez tzw. życie społeczno - polityczne po kulturę, sport i rekreację. Pracował też jako fotoreporter dla Ziemi Gorzowskiej i Gazety Gorzowskiej. W 1978 roku przeszedł do Gazety Lubuskiej. Od 1957 był działaczem Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace wystawiał w ówczesnych Wschodnich Niemczech, a także w Poznaniu, Budapeszcie, Bukareszcie a nawet w Vancouver. W Gorzowie otrzymał tytuł artysty fotografika.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem