20 stycznia 2010, 14:50
Autor: Anna Cymer
czytano: 2693 razy

Warszawiacy w Fotoplastykonie

Warszawiacy w Fotoplastykonie

48 wyjątkowych fotografii – portrety znanych i mniej znanych mieszkańców stolicy, wykonane w technice 3D można zobaczyć w warszawskim Fotoplastykonie. Autorem zdjęć jest Wojtek Wieteska.

Wojtek Wieteska został przez Fotoplastikon - należący do Muzeum Powstania Warszawskiego - zaproszony do projektu portretowania współczesnej Warszawy. 49 zdjęć wykonanych aparatem Fujifilm FinePix Real 3D W1 można od 14 stycznia oglądać w Warszawie, na wystawie z cyklu "Szeroki krąg".

fotoplastykon Warszawiak
fot. Wojtek Wieteska

Mówi Wojtek Wieteska: "Po Warszawie zataczam kręgi. Każdy kto mieszka, albo liczy, że jest tu tylko przejazdem, zatacza w tym mieście jakieś kręgi. Kreśli swoje codzienne trasy wśród ulic. Porusza się w kręgach towarzyskich. Albo zawodowych. Ma swój krąg rodzinny. Ma swoją paczkę, której bywa wierny od kołyski. Albo coś się z tą naszą klasą dzieje i krąg pęka w kilku miejscach, międzyludzkie szwy nie wytrzymują próby czasu, próby charakteru, próby poglądów czy uczuć. I nagle zdarza nam się trafić do zupełnie innej grupy wsparcia. Miewam, jak każdy, okresy samotności i wrażenie, że w tym mieście jestem osobny, samotny, poza kręgiem..."

fotoplastykon Warszawiak
fot. Wojtek Wieteska


INFORMACJE O WYSTAWACH
Szeroki krąg - Wieteska w Fotoplastykonie
Autor Wojtek Wieteska
Wystawa czynna od15 stycznia 2010, 00:00
Wystawa czynna do17 lutego 2010, 00:00
Wernisaż ---
Miejsce Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, ul. Grzybowska 79, www.1944.pl
Link http://www.wojtekwieteska.com.pl


www.swiatobrazu.pl